2.01.2017 / Portale
 

Oko.press kończy pół roku. Dzięki wsparciu internautów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Oko.press, Piotr Pacewicz
Oko.press, Piotr Pacewicz

Serwis, który "patrzy władzy na ręce" powstał w połowie czerwca 2016 roku przy wsparciu wydawcy „Polityki”, "Gazety Wyborczej" oraz osób prywatnych i - jako jeden z nielicznych już podmiotów prasowych - utrzymuje profesjonalny dział dziennikarstwa śledczego, którym kieruje Bianka Mikołajewska, Dziennikarka Roku 2016 według magazynu "Press".

W sumie dziennikarze serwisu przygotowali ponad 1000 tekstów, które przyciągnęły uwagę około 2,1 miliona użytkowników. W ciągu pół roku nagłośnili m.in. sprawy luk w wykształceniu Bartłomieja Misiewicza, powiązań biznesowych Edwarda Szydły oraz kosztów organizacji, stając się znaczącym, opiniotwórczym medium na polskim rynku, mimo ryzykownego modelu biznesowego. 

OKO.press funkcjonuje bowiem w oparciu o dobrowolne wpłaty czytelników. Nie zamieszcza żadnych treści komercyjnych, a redakcyjnych nie chowa za paywallem. Na razie taki model działa. Gdy pod koniec października Piotr Pacewicz, redaktor naczelny, zwrócił się do czytelników z prośbą o wsparcie finansowe, które miało pozwolić na dalsze funkcjonowanie serwisu, udało się w ciągu 10 dni zebrać 122,5 tys. złotych od 2005 osób. 

- Średnia wpłata stałego „abonamentu na wolność słowa” to 30 złotych, a jednorazowego wsparcia – 61 złotych. Blisko 60 proc. przyszło za pośrednictwem PayU, a 40 proc. tradycyjnym przelewem bankowym - pisał wtedy Pacewicz. 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.