
Wstępnie Senat miał debatować nad nowelizacją ustawy dziś rano. Plany te jednak zostały przesunięte. Wczoraj po południu premier Donald Tusk powiedział, że zleci jeszcze sprawdzenie kontrowersyjnych zapisów w nowelizacji.
- Obiecuję rzetelnie sprawdzić każdy przepis, który budzi wątpliwości, i jeśli nie będzie żadnej europejskiej albo publicznej potrzeby, aby przepisy niepokojące obrońców internetu znalazły się w tej ustawie, to zaproponuję senatorom, aby je uchylili - mówił Tusk.
Na początku marca ustawa trafiła pod obrady Sejmu. Ze względu na ogłoszoną dyscyplinę partyjną, wszyscy posłowie PO głosowali za przyjęciem nowelizacji. Jednogłośnie za ustawą głosowali również posłowie PiS, SLD, PJN oraz PSL. Od głosu wstrzymał się jedynie poseł Kazimierz Ujazdowski z PiS. Powszechnie nowela uznawana jest jednak - przede wszystkim przez internautów - jako próba wprowadzenia cenzury w sieci.
Buntują się również właściciele serwisów z wideo oraz VOD.
- Trudno nazwać konsultacjami społecznymi prośbę, abyśmy w ciągu czternastu dni dostarczyli swoją opinię. A i tak jako IAB sami musieliśmy prosić, aby znaleźć się w gronie opiniodawców. Co przez dwa tygodnie można zrobić, mając projekt i zapisy, których na dodatek nikt nie rozumie? Ta ustawa idzie zbyt szybką ścieżką legislacyjną. I to jest clue problemu - mówił w wywiadzie dla Interaktywnie.com Marcin Pery, prezes spółki Redefine, właściciela telewizji internetowej Ipla.
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji nakłada na internetowych przedsiębiorców nowe obowiązki, między innymi konieczność rejestracji w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wszystkich serwisów umieszczających klipy w sieci oraz inne osoby na tym zarabiające, konieczność finansowania i publikowania produkcji europejskich, a także kosztowne i nie zawsze wykonalne obciążenia informatyczne.
Eksperci twierdzą, że ustawa powinna być zmieniona o zapisy dotyczące obowiązku dokonywania wpisu do katalogi KRRiT na rzecz dobrowolności w tym działaniu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku prasy. Zwracają także uwagę na faworyzowanie przez ustawę podmiotów zagranicznych wobec polskich przedsiębiorców.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i ich...
Zobacz profil w katalogu firm »
Internet jest OK jedyne co trzeba zmienić to posłów w sejmie
Tusk uratował internet! Więcej: mufti.polacy.eu.org/829/
Pozdrawiam Polaków!
PRZECIEŻ INTERNET OBRONIŁ SIĘ SAM.