4.08.2011 / PRportal.pl
 

Nowa platforma networkingowa dla biznesu oficjalnie dostępna

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

Portal definite, jako nowy gracz wśród społeczności biznesowych, ma stanowić narzędzie komunikacji w obrębie firmy i z jej otoczeniem biznesowym. Proponuje rozwiązania ściśle związane z nawiązywaniem relacji pomiędzy przedsiębiorcami oraz promocją działalności i budowaniem tożsamości marki.

Głównymi adresatami portalu są przedsiębiorcy, właściciele i menedżerowie firm, pracownicy PR oraz osoby zainteresowane śledzeniem tendencji rynkowych.

Obok funkcjonalności dobrze znanych z innych serwisów dla profesjonalistów (np. grupy dyskusyjne, wydarzenia), w portalu znajdziemy m.in. wbudowany mikroblog (tablica), dział Q&A, usługi i zlecenia, blogi eksperckie czy rozbudowany katalog firm, umożliwiający stworzenie prezentacji firmy z wykorzystaniem dostępnych szablonów i zarządzanie listą kontrahentów.

Autorzy portalu zrezygnowali z mechanizmu zwykłego dodawania do kontaktów na rzecz tworzenia relacji niesymetrycznych, bazujących na zainteresowaniach użytkownika. W zamian, w witrynie znajdziemy odpowiednik funkcji follow (znanej np. z twittera), który eliminując zależność zaproszenie – akceptacja, ma znosić komunikacyjne bariery i pozwalać na większą swobodę w nawiązywaniu dobrych kontaktów biznesowych.

Twórcy definite pozostawili sobie duży margines korygowalności kierunku rozwoju portalu. Jak podkreśla pomysłodawca, Marcin Meller – obecna wersja platformy ma stanowić solidną podstawę do jej dalszego rozwoju. Cały czas bardzo intensywnie pracujemy nad zwiększaniem funkcjonalności poszczególnych sekcji oraz ich wzajemną integracją. Niemniej, do końca 2011 roku serwis ma osiągnąć kształt stabilnego środowiska biznesowego, umożliwiającego kompleksowe zarządzanie firmowym ekosystemem.

Portal w wersji beta jest dostępny pod adresem: www.definite.pl.

źródło/autor: definite.pl

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
niquefoture
1. niquefoture, 188.77.245.*, 14.08.2011 / 02:37
Portal definite wygląda bardzo ciekawie i na pewno będzie pomocny wśród społeczności biznesowych, jednak budowanie marki na mikro-blogach takich jak Twitter czy Blip oraz w sieciach społecznościowych takich jak Facebook wymaga dużej interakcji z potencjalnymi klientami, bardziej niż z innymi przedsiębiorcami. To właśnie tam użytkownicy słuchają o nowościach i ofertach Twojej firmy. Zaistnienie na takich serwisach zdecydowanie wymaga czasu i energii a nie wszystkie firmy mają środki, które mogą przeznaczyć na ten cel. Niedawno pojawiło się rozwiązanie, które pomaga zdobywać klientów na Blipie i Twitterze i w czasie rzeczywistym pokazuje ci rezultaty Twoich działań w postaci statystyk. Obecnie można zobaczyć cały serwis w postaci demo http://nowe.blipi.pl Blipi będzie idealnym dopełnieniem portalu Definite.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.