19.04.2011 / PRportal.pl
 

Wyniki siódmego półfinału V edycji DialNet Masters w Krakowie

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

Zespoły „Miś” z Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego w Krakowie oraz „CK Wodzowie” z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Bochni zwyciężyły w krakowskim półfinale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

Laureaci I–III miejsca w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej będą rywalizować ze sobą w czerwcowym finale we Wrocławiu.

Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „RYŻ TEAM” z Gimnazjum nr 21 im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie (2 miejsce) i „P2P” z Gimnazjum nr 3 w Bielsku-Białej (3 miejsce). Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Boty” z V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach a na trzecim – „GCCBugs” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie.

W Krakowie o udział w Wielkim Finale rywalizowały zespoły z Bielska-Białej, Bobowej, Bochni, Chrzanowa, Cieszyna, Gliwic, Goczałkowic-Zdroju, Krakowa, Nowego Sącza, Przybysławic, Pszczyny, Skoczowa, Tarnowa, Wieliczki i Żywca. Podczas dzisiejszego etapu czteroosobowe zespoły uczniów przy stanowiskach z podłączonymi do internetu laptopami wykonywały różnego rodzaju zadania z zakresu sieci komputerowych. Zestawy pytań przygotowali eksperci z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

We wszystkich siedmiu półfinałach, które odbyły się: w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Legnicy i Krakowie brało udział 1120 uczestników, najlepszych młodych internautów w Polsce. Mecze wyłoniły 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski. 16 czerwca br. we Wrocławiu będą one walczyć w Wielkim Finale olimpiady. Dodatkowo, w konkursie magazynu „Chip”, wyłonione zostaną 2 zespoły. Zatem do finałowych rozgrywek przystąpią 44 drużyny – najsprawniejsze młode umysły informatyczne w kraju.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. O merytoryczną stronę olimpiady w tym roku zadbały: Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Intel oraz Cisco Networking Academy.

– Specjalnie dla nauczycieli-opiekunów grup, które zakwalifikowały się do półfinałów olimpiady DialNet Masters 2011, przygotowaliśmy ofertę bezpłatnych szkoleń instruktorskich w zakresie IT Essentials – mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, Koordynator Programu Cisco Networking Academy w Polsce. – Ukończenie pięciodniowego kursu (w tym 3 dni zdalnie, 2 dni w pracowni) pozwoli nauczycielom uruchomić akademię lokalną w programie Cisco Networking Academy w swojej szkole i prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć szkolnych lub zajęć dodatkowych – dodaje.

Sponsorami tegorocznej edycji DialNet Masters są: Intel, BroadSoft, iSpot Apple Premium Reseller i Diallo – nowa telefonia komórkowa. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

Pozostałe etapy V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

PÓŁFINAŁY – Mecze Masterów:

do 18 kwietnia 2011 r.

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” do Wielkiego Finału organizowany przez magazyn komputerowy „CHIP”:

do 15 maja 2011 r.

PROJEKT LOGOTYPU DLA NIEPELNOSPRAWNI.PL:

od 16 do 31 maja 2011 r.

SZKOLENIA SENIORA:

od 27 kwietnia do 31 maja 2011 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ:

16 czerwca 2011 r. we Wrocławiu

Więcej informacji o olimpiadzie na www.dialnetmasters.pl

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.