1.02.2017 / Social media
 

Facebook rozszerza współpracę z partnerami mierzącymi efektywność reklam

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: Facebook Newsroom
źródło: Facebook Newsroom

Facebook chce, by pomiary efektywności obejmowały różne kanały dotarcia, a ich wyniki były weryfikowane przez zewnętrzne podmioty. Dlatego też podjął decyzję o rozszerzeniu współpracy m.in. z firmą Nielsen i comScore. 

  • Dzięki pogłębieniu współpracy z Nielsenem, pomiar zasięgu kampanii oraz efektywności w grupie docelowej, mierzony na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych za pomocą narzędzia Digital Ad Ratings (DAR) został rozszerzony o 8 kolejnych rynków i w sumie obejmuje już 25 rynków.
  • Współpraca z comScore, która do tej pory obejmowała jedynie pomiar widoczności klipów wideo, została rozszerzona o pomiar zasięgu kampanii na smartfonach i komputerach w grupie docelowej, z wykorzystaniem narzędzia Campaign Essentials (vCE). Rozwiązanie będzie początkowo testowane na rynku amerykańskim.

Oprócz pomiaru widoczności wideo na Facebooku, do którego z czasem dołączyła możliwość mierzenia wyświetleń filmów na Instagramie, reklamodawcy będą mogli teraz dodatkowo sprawdzić widoczność filmów w sieci Audience Network. Odpowiadać będą za to dwaj partnerzy: comScore oraz Integral Ad Science.

Facebook zwiększa także integrację z zewnętrznymi partnerami dotyczącą pomiarów widoczności reklam display – firmy comScore, Integral Ad Science i Moat będą mogły mierzyć widoczność zarówno reklam, które częściowo pojawią się na ekranie, jak i tych wyświetlonych w całości.

W ciągu najbliższego roku do grona zewnętrznych partnerów dołączy DoubleVerify. Po zakończeniu integracji, DoubleVerify będzie w stanie mierzyć zarówno widoczność filmów, jak również pozostałych reklam. Wliczając DoubleVerify, Facebook współpracuje już z 24 globalnymi, niezależnymi partnerami dostarczającymi reklamodawcom wyniki i opracowania, niezbędne przy planowaniu działań reklamowych.

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.