23.02.2010 / Mobile
 

Syntezator mowy IVONA w wersji mobilnej

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Fot.: IVONA
Fot.: IVONA

IVO Software – firma, która tworzy i rozwija polski syntezator mowy IVONA – w trakcie światowych targów Mobile World Congress 2010 w Barcelonie zaprezentowała nowy model usługowy Software as a Service (SaaS).

- Przygotowaliśmy syntezator mowy, który umożliwia błyskawiczną budowę mówiących, mobilnych aplikacji. Syntezator mowy działa na serwerach internetowych, dzięki czemu urządzenie nie jest obciążane generowaniem mowy (tak jak działo się to w dotychczasowych rozwiązaniach).  Mogą one teraz mówić prawdziwie naturalną, ludzką mową – komentuje Łukasz Osowski, prezes zarządu IVO Software.

Fot.: Ivona mobile SaaS model Osowski przekonuje, że do tego, by urządzenie mogło mówić/czytać teksty wystarczy, że developer oprogramowania lub producent urządzenia stworzy prostą aplikację (lub doda do już istniejącej aplikacji nową funkcjonalność), która połączy się z chmurą serwerów IVONA, prześle do nich tekst, a następnie pobierze dźwięk jednocześnie go odtwarzając w urządzeniu. - Komunikacja z serwerami syntezy mowy IVONA opiera się na prostym protokole SOAP (Simple Object Access Protocol) – wyjaśnia Osowski.

Korzystanie z IVONA TTS SaaS nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Można z niego korzystać na wszystkich platformach mobilnych: iPhone, Android, BlackBerry, Windows Mobile, Symbian i innych.

Syntezator mowy może być wykorzystywany w różnorodny sposób. Usługę IVONA TTS SaaS można stosować zatem na wszystkich urządzeniach mobilnych, które posiadają połączenie z Internetem (za pośrednictwem kabla, WiFi lub sieci komórkowej), czyli wszystkich telefonach komórkowych (bez względu na system operacyjny), czytnikach tekstów, odtwarzaczach multimedialnych, ale również futurystycznych urządzeniach użytku domowego (np. telewizory, lodówki, roboty kuchenne).

Ponadto podkreśla on, że dla urządzeń, które pracują w trybie offline, dostępny jest syntezator mowy IVONA w postaci bibliotek do wbudowania we wnętrze aplikacji i/lub urządzenia. - To rozwiązanie jest przydatne dla urządzeń które nie mają dostępu do Internetu - dodaje Osowski.

Zastosowanie syntezatora mowy w urządzeniach mobilnych otwiera nowe możliwości przed użytkownikami, jak i oczywiście producentami, którzy dzięki temu rozwiązaniu mogą rozwijać dostępne w ich narzędziach aplikacje i funkcjonalności. - Na świecie nie ma innej usługi syntezy mowy charakteryzującej się tak wysokimi parametrami technicznymi i jakością mowy ludzkiej, a jednocześnie czyniącej urządzenia mobilne bardziej praktycznymi i dostępnymi dla większego grona odbiorców (np. osoby niewidome, niedowidzące i starsze). Można powiedzieć, że nowa usługa jest wręcz naturalną odpowiedzią na bardzo duże zapotrzebowanie na światowym rynku producentów i użytkowników urządzeń mobilnych - podkreśla Osowski.

IVONA jest jednym z najlepszych na świecie syntezatorów mowy - potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody. Jej specjalne wersje stosowane są z powodzeniem w biznesie, telekomunikacji, w codziennym życiu oraz rehabilitacji niewidomych i niedowidzących. Wprowadzenie wersji mobilnej w modelu Software as a Service pozwala na jeszcze pełniejsze wykorzystanie możliwości płynących z syntezy mowy, jest to kolejny krok chociażby w projektach takich jak gogolowski translator mający umożliwić tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Choć zastosowań nowej funkcjonalności jest oczywiście zdecydowanie więcej.

Wszystkie produkty i usługi IVONA są dostępne aktualnie w czterech językach i 9 różnych głosach. Niebawem wprowadzone mają być kolejne głosy.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (4)
Jarosław Rzepecki
1. Jarosław Rzepecki 24.02.2010 / 12:02
Czekałem na takie rozwiązanie. W trakcie jazdy do pracy samochodem telefon będzie mógł mi czytać artykuły z sieci, a co najważniejsze te z http://interaktywnie.com :) Tylko kto opakuje te usługę w realny soft, najlepiej offline?
Dominik Sipowicz
2. Dominik Sipowicz 28.02.2010 / 19:26
Szkoda, że nie ma linku, żeby to przetestować
IVN
3. IVN, 89.230.112.*, 11.11.2011 / 19:41
No są już takie rozwiązania do czytania newsów z Netu w czasie jazdy samochodem, http://www.talking-browser.com i http://www.rss-voice-reader.com czyli mówiąca przegladarka oraz czytnik głowy kanałów RSS
Łukasz Osowski
4. Łukasz Osowski, 89.79.114.*, 19.08.2018 / 13:09
Chce pobrać syntezator mowy Iwona Androidzie i nic sklep internetowy mówi że Iwony nie znaleziono
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.