25.09.2014 / Kampanie / Trendy
 

Abstrakcyjne reklamy, które odniosły sukces

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Michał Siejak
Michał Siejak

Dobra reklama to taka, która nie wpisuje się w panującą modę, tylko kształtuje trendy. Tyle teorii. W praktyce okazuje się, że stworzenie takiej kreacji, a później - i co ważniejsze - sprzedanie jej zamawiającemu są bardzo trudne do zrealizowania. Czasem się jednak udaje, oto przykłady.

Na pierwszy ogień kampania z jednym z moich ulubieńców, czyli seria spotów marki Jack&Jones z udziałem Christopher'a Walken'a w roli diabolicznego krawca o nadludzkich możliwościach.

Powiedzieć o tym spocie, że jest boski to mało. Charyzmatyczny aktor został obsadzony w roli ewidentnie skrojonej pod niego, pozwalającej mu wykorzystać swój potencjał w 200 proc. Seria opiera się na tym samym scenariuszowym schemacie i niby nie dzieje się wiele, ale ja odrywam się od wszystkiego, by skupić się na oglądaniu. Christopher'a.

Kolejna seria spotów, które ciężko byłoby sprzedać klientowi na prezentacji, a porywają mnie całkowicie, to reklamówki marki Southern Comfort. Znów mamy nieśpieszną, ale szalenie wciągająca narrację, znów mamy doskonały klimat, znów wszystkie szczegóły zagrały, znów nawet adwokat diabła nie znajdzie niczego, do czego można by się przyczepić.

Po raz kolejny fabuła jest - delikatnie mówiąc - dość abstrakcyjna. Od czasu kiedy zobaczyłem tę serię, zacząłem szukać tego alkoholu na mieście. Zamawiam i nawet nie zastanawiam się, czy mi smakuje. Tak, wiem - nie brzmi to dobrze. Za koncepcją stoi Wieden+Kennedy. Aż strach pomyśleć ile czynników musi się zgrać, by powstało takie cudo.

 

 

Reklama dla GAP to następny dowód na to, że dobra kreacja to filar komunikacji. Dobra, czyli niewpisująca się najmodniejsze obecnie trendy. Dobra, czyli kształtująca trendy, które dopiero nadejdą. Znów Wieden+Kennedy. To musi być naprawdę przyjemne - wypracować sobie pozycję, która pozwala na proponowanie klientom takich kreacji. Umiejętność tworzenia przez tą agencję odrębnych światów o unikalnym klimacie i skończonej formie jest zadziwiająca.

Michał Siejak - współzałożyciel i do 30. października 2009 roku prezes zarządu agencji Harder&Harder. Twórca i dyrektor zarządzający 6ix WoMM & Social Media. Obecnie zarządza markami E_misja Interactive 360 i 6ix WoMM & Social Media należącymi do spółki NuOrder Group.

Realizował projekty dla takich marek jak: AVIVA, Bakoma, Bayer, Big Star, CEDC (Żubrówka), Cleanic, Danfoss GlaxoSmithCline, Janssen Cilag, Knauf Insulations, Kraft Foods, LG, Lorenz Bahlsen, Nepentes, NIVEA, Polpharma, Power Balance, PZPN, Tetra Pak, Timex, Solar, Unilever, US Pharmacia, Walmark, Wirtualna Polska, Żagiel.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: 6ix WoMM & Social Media, Michał Siejak


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
tata
1. tata, 194.181.108.*, 25.09.2014 / 14:07
gimbaza
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.