30.08.2012 / Trendy
 

Kampania Barmańskiej rodem jak z Painta, a ING reklamuje... PKP?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tomasz Haracz, OX Media
 

W ostatnich miesiącach można odczuć lekki zastój w kreatywnych kampaniach, które wykorzystują niecodzienne formy marketingu internetowego. Być może wpłynął na to okres wakacji, jednak mamy nadzieję, że tendencja ta będzie się zmieniać.

Do moich zdecydowanych faworytów zaliczam na pewno nową stronę banku PKO BP. Jest ona idealnym elementem dla osób, które odczuwają lekki niesmak po kampanii z Szymonem Majewskim. PKO BP stanął na wysokości zadania odchodząc od standardowej koncepcji korporacyjnej strony bankowej.

Nowy design zdecydowanie przyciąga klientów - jest przyjazny dla użytkownika, który nie zgubi się na stronie i z łatwością wyszuka na niej wszelkie potrzebne informacje. Jest przejrzysta i intuicyjna. Duży atut to spójność ze stronami partnerskimi, a ciekawym elementem jest także umieszczenie logo w prawej części strony głównej.


źródło: Strona internetowa PKO BP

Akcją, która szczególnie zwróciła moją uwagę była kampania Orzeszków Felix. Mimo iż nie przyniosła dużych efektów (wiewiórka zebrała do tej pory tylko 507 orzeszków) - duży plus za pomysłowość, kreatywność i kreację. Kampania objęła specjalny, interaktywny landing page, na którym możemy przetestować umiejętności wiewiórki Felix. Co ciekawe strona zachęca do zakupu orzeszków - realizuje więc cele sprzedażowe. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, po zeskanowaniu opakowania w kamerze komputera otrzymujemy specjalne materiały od marki.

źródło: www.wiewiorkafelix.pl

Kampania Wiewiórki Felix zagościła także na Facebooku (jako drugie, oficjalne konto), jednak nie przyniosła dużego efektu pod względem ani liczby fanów (trochę ponad 1 000) oraz zaangażowania.

Czego zabrakło? Jak w przypadku wielu kampanii dobry pomysł i świetna kreacja nie wystarczyły. Ważna jest strategia promocji, dokładne zaplanowanie działań. Akcji zabrakło dodatkowych działań wspomagających - takich jak na przykład ePR.

źródło: Profil na Facebooku

Obok akcji, które zdecydowanie wyróżniły się nieprzeciętną formą czy też kreatywnym designem przedstawić trzeba także te, które nie zachwyciły, lub których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

W tym przypadku zwróciłem uwagę na aplikację angażującą marki Barmańska, która mimo swojej intuicyjnej formy nie może pochwalić się kreatywnym i profesjonalnym designem. Każdy element aplikacji pozostawia wiele do życzenia i zdecydowanie nie przyciąga osób, które mogłyby skorzystać z aplikacji. Słabej jakości oprawa graficzna, rodem z Painta może w dużym stopniu wpłynąć na wizerunek i postrzeganie marki przez odbiorców.

źródło: Facebook.pl/Barmanska

Kolejnym przykładem nietrafionych moim zdaniem kampanii jest akcja promująca Konto Direct w ING Banku Śląskim, w której uczestniczyła Edyta Górniak. Działania promocyjne opierały się na wykorzystaniu narzędzi marketingu wideo (YouTube) oraz aplikacji mobilnej, która współgrała z motywem znanym ze spotu.

źródło: Kampania ING Banku Śląskiego

Mimo dużego plusa za zaangażowanie w kampanię aplikacji na smartfony, cała wizja kampanii budzi mieszane uczucia. Oprócz samej estetyki kreacji, jej motyw może nie być do końca zrozumiały przez odbiorców. Całość serii spotów, które miały miejsce w pociągu może bardziej kojarzyć się z reklamą PKP, niż samego Banku ING.

Tomasz Haracz, design manager w OX Media

Z designem związany od 6 lat. Wychowany na projektach interaktywnych, z powodzeniem przenosi je do outdooru.

Odpowiedzialny za koncepcje graficzne takich marek, jak: Volkswagen, Porsche, BOLS, eurobank, Poczta Polska, Tyskie.

Swoją pasję najlepiej rozwija z wykorzystaniem możliwości nowych mediów i kubkiem czarnej kawy. 2D przemienia w 3D, usilnie próbując znaleźć czwarty wymiar grafiki.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: OX Media, Tomasz Haracz, kampanie online


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.