
YouTube Shorts, popularna platforma do tworzenia krótkich filmów, właśnie ogłosiła integrację z najnowszym modelem wideo Google DeepMind - Veo 2. Ta innowacyjna funkcja, wprowadzona 13 lutego 2025 roku, umożliwi twórcom generowanie klipów wideo przy użyciu sztucznej inteligencji, co znacząco rozszerzy możliwości kreatywne użytkowników platformy.
Veo 2 to odpowiedź Google na Sorę, generator wideo OpenAI, który niedawno zrewolucjonizował rynek. Wcześniej YouTube oferował już funkcję Dream Screen, pozwalającą na generowanie tła AI dla Shorts za pomocą promptów tekstowych. Teraz, dzięki Veo 2, twórcy będą mogli tworzyć samodzielne klipy wideo i dodawać je do swoich krótkich form.
Dina Berrada, dyrektor ds. produktu w YouTube, podkreśla, że nowe narzędzia AI będą działać szybciej niż poprzednie wersje. Co więcej, Veo 2 ma lepsze zrozumienie fizyki świata rzeczywistego i ruchu ludzkiego, co przekłada się na bardziej szczegółowe i realistyczne efekty. Twórcy będą mogli nawet określić styl, rodzaj obiektywu czy efekt filmowy, co czyni Dream Screen łatwym i przyjemnym narzędziem do wyrażania siebie.
Aby zapewnić transparentność, wszystkie wideo generowane przez AI będą oznaczane przy użyciu narzędzia SynthID firmy DeepMind. To rozwiązanie ma na celu identyfikację treści tworzonych przez sztuczną inteligencję. YouTube zapewnia, że takie filmy będą wyraźnie oznaczone jako stworzone przy użyciu AI, choć warto zauważyć, że same etykiety mogą nie wystarczyć, aby całkowicie wyeliminować potencjalne zagrożenia związane z rozpowszechnianiem syntetycznych treści, które mogą wprowadzać widzów w błąd.
Korzystanie z Veo 2 w YouTube Shorts jest proste - twórcy mogą otworzyć kamerę Shorts, wybrać opcję Green Screen, a następnie przejść do Dream Screen, gdzie mogą wprowadzić tekstowy prompt do wygenerowania wideo. Funkcja ta jest dostępna od czwartku dla twórców w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, z planami rozszerzenia dostępu na inne kraje w przyszłości.
Ta nowa funkcja YouTube Shorts stanowi kolejny krok w kierunku demokratyzacji tworzenia treści wideo i może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki twórcy podchodzą do produkcji krótkich form. Jednocześnie rodzi to pytania o przyszłość autentyczności treści online i potrzebę edukacji użytkowników w zakresie rozpoznawania i interpretacji treści generowanych przez AI.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»