6.10.2017 / Raporty i badania
 

IT, Ekonomia/Finanse i Inżynieria - te branże mają największe wzięcie na GoldenLine

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© peshkova - Fotolia.com
© peshkova - Fotolia.com

Za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów we wrześniu 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 54 532 osoby posiadające profil zawodowy na GoldenLine. Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, Ekonomii/Finansów i Inżynierii. Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, dolnośląskim oraz śląskim.

Kogo szukali rekruterzy za pomocą Wyszukiwarki Kandydatów?

Rekruterzy coraz częściej stają przed wyzwaniem znalezienia nowych ścieżek poszukiwania kandydatów. W dotarciu do potencjalnych pracowników na GoldenLine służy pracodawcom Wyszukiwarka Kandydatów. We wrześniu 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymały 54 532 osoby posiadające profil zawodowy w serwisie.

Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 22% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - Rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją Finanse/Ekonomia (11% osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację), zaś na trzecim - ze specjalizacją Inżynieria (10% otrzymujących propozycje pracy). Tuż za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją Sprzedaż oraz Obsługa klienta (9%), a także IT - Administracja (8%). Dane nie sumują się do 100%, ponieważ kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację.

Jaki jest wiek poszukiwanych pracowników?

 

We wrześniu 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia (53% zapytanych osób była w tym wieku), zaś 23% osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, jest w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18. a 26. rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera 17% jest w tym  wieku).

Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?

Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (26%), dolnośląskim (12%), śląskim (12%), wielkopolskim (10%) oraz małopolskim (9%). Informacje te wskazują, że wciąż najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań czy Kraków.

Specjalizacja, umiejętności oraz znajomość języków obcych - kogo szukali rekruterzy?

We wrześniu 2017 r. większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, posiada umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Pozostałe często występujące umiejętności to m.in.: znajomość języka programowania JavaScript (14%), SQL (12%) oraz Java (12%), a także znajomość programu Git (11%). Jak wynika z analiz GoldenLine, Istotną rolę odgrywały również umiejętności miękkie. U osób, które otrzymały wiadomość od rekruterów, pojawiały się takie kompetencje jak project management, zarządzanie zespołem czy obsługa klienta.


Znajomość języków obcych jest również istotna dla rekruterów. Wśród 57 548 osób, które otrzymały wiadomość bezpośrednio od pracodawcy, 52% włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym. Innym często występującym językiem jest język niemiecki (zna go 19% użytkowników, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera) oraz rosyjski (6% użytkowników).

Zwinne rekrutacje z Jobile

We wrześniu 2017 roku za pomocą usługi rekrutacyjnej Jobile rekruterzy szukali kandydatów z obszarów: IT - Rozwój oprogramowania (język programowania PHP, Java, C++), IT - Administracja, Obsługa Klienta oraz Sprzedaż. Jobile to nowa usługa rekrutacyjna w portfolio GoldenLine, której podstawą jest realizacja direct search w imieniu klienta. HR Researcher wykonuje direct search w imieniu firmy oraz przeprowadza selekcję nadesłanych aplikacji. Pracodawca dostaje więc tylko profile kandydatów odpowiadających wymaganiom zawartym w ofercie pracy.

Jakich pracowników poszukiwali rekruterzy za pośrednictwem ogłoszeń o pracę?

We wrześniu 2017 roku pracodawcy zamieścili w serwisie GoldenLine 8 595 ogłoszeń. Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (22%), dolnośląskie (13%), wielkopolskie (7%), śląskie (7%) oraz małopolskie (7%).
Jak wynika z analiz GoldenLine, największa liczba ofert dedykowana była osobom pracującym w obszarze Produkcja - oferty dla tej specjalizacji to 23% ze wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Obsługa klienta/Call Center (14% wszystkich ofert) Sprzedaż (14%), Finanse/Ekonomia (9%) oraz  Informatyka/Programowanie (7% ofert).

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: GoldenLine, employer branding, rekrutacja w internecie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.