Raport Interaktywnie.com "E-mail marketing 2014"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Redakcja Interaktywnie.com
 

KLIKNIJ I POBIERZ BEZPŁATNIE

Specjaliści przekonują, że ta najstarsza forma promocji w sieci, nie tylko nie odchodzi do lamusa, ale staje się coraz bardziej skuteczna.

Jak? Dzięki nowoczesnym narzędziom, które umożliwiają dokładne targetowanie, mierzenie i zarządzanie kreacjami.

Rynek oczekuje skuteczności, e-mail marketing nie jest tu wyjątkiem, ale współczesne narzędzia umożliwiają bardzo precyzyjne pomiary. Większość firm zdaje sobie z tego sprawę i już teraz dostosowuje strategię do nowych wymagań, dzięki czemu e-mail marketing - mimo że często kojarzony ze spamem i niezbyt lubiany - nie przestaje być jedną najpopularniejszych form promocji.

Jego skuteczność jest w Polsce dużo większa niż na przykład w Turcji czy Bułgarii, ale to nie znaczy, że nie ma się do czego przyczepić. Specjaliści, którzy dla Interaktywnie.com oceniali ten kanał komunikacji z klientem, nie mają wątpliwości, że poziom polskich kreacji ciągle rozczarowuje. Nie ma co prawda tragedii, ale jest tylko słaba „trójka”. Powalczyć o lepsze noty mogliby przede wszystkim copywriterzy, bo język większości maili jest najzwyczajniej w świecie ciężkawy i niedopasowany do grupy docelowej.

Z tym będzie jednak coraz lepiej - żadna firma nie pozwoli sobie na rezygnacje z e-mail marketingu, bo się to po prostu nie opłaca. Newsletter to przecież jedna z najtańszych form komunikacji, a do tego ciągle skuteczną.

Te pozytywne opinie nie idą jednak w parze ze wzrostem wartości rynku, która pozostaje na podobnym poziomie co w 213 roku. Eksperci przepytani przez Interaktywnie.com twierdzą jednak, że ta chwilowa stagnacja nie jest wcale złym znakiem, bo dane nie obejmują całości rynku. Przewidują też, że już w 2014 roku rynek wzrośnie. O ile? Tego dowiesz się z raportu Interaktywnie.com.


 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-mail marketing


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (4)
mathilde
1. mathilde, 150.254.106.*, 19.01.2015 / 22:56
Hm, to całkiem ciekawe przewidywania. U mnie jednak ta "najstarsza forma" nieszczególnie się sprawdzała. Fajne rezultaty jednak zaczął przynosić newsletter smsowy :) Nie wiem, może to kwestia branży. W każdym razie, ja jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji, bo narzędzie jest proste, a przy tym skuteczne. Jakby ktoś był szerzej zainteresowany tematem, to polecam zapoznać się z krótkim filmikiem, który sama bardzo lubię: https://www.youtube.com/watch?... :)
Natka
2. Natka, 150.254.106.*, 31.01.2015 / 23:39
Hm, brzmi to całkiem ciekawie, a spot faktycznie przyjemny :) Masz może jakieś dane dotyczące skuteczności tego narzędzia?
mathilde
3. mathilde, 150.254.106.*, 02.02.2015 / 19:00
Jeśli interesują Cie statystyki i "twarde" dowody, to polecam zapoznać się wynikami badania dotyczącymi komunikacji sms w Polsce, które zawierają także suplement typowo dla biznesu :) Dostępny za darmo i dla kazdego online: http://serwersms.pl/badanie201...
Dawid
4. Dawid, 109.241.183.*, 25.03.2015 / 19:45
Rynek wysyłania e-maili rozrasta się coraz mocniej i to nie tylko w stronę wysyłania maili marketingowych. Ale obsługa dużej liczby wiadomości transakcyjnych przez sklepy np. wymaga też dobrej obsługi. Najtaniej wychodzi skorzystać z gotowych rozwiązań w postaci REST API.
Ostatnio znalazłem http://acesender.com mają bardzo niskie cenny i trzymają dobrą jakość .
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.