Raport Interaktywnie.com Narzędzia niezbędne w marketingu i PR

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Nigdy dotąd praca w marketingu i public relations nie była wzbogacona o aż tak dużą liczbę narzędzi, które można samodzielnie wykorzystywać w codziennej pracy. Mamy systemy do monitoringu mediów, w tym także społecznościowych. Dostępne są rozmaite narzędzia wspomagające SEO. Kampanię reklamową w Google może praktycznie prowadzić sami, i to także taką wzbogaconą o działania remarketingowe. W końcu sami jesteśmy w stanie przygotować landing page, czy nawet dość skomplikowaną stronę internetową, a kampanię typu lead generation automatyzować, korzystając chociażby z intuicyjnych narzędzi do e-mail marketingu.

Nowe technologie sprawiły, że działy marketingu, nawet w dużych firmach, mogą być - w wielu kwestiach - niemal samoobsługowe. Narzędzi jest jednak tak wiele, że - by dokonać optymalnego wyboru - trzeba się nieźle natrudzić. Jak zdefiniować swoje potrzeby i cele? Jakie kryteria brać po uwagę? Jak szukać rekomendacji? O tym i o wiele innych kwestiach piszemy w raporcie Interaktywnie.com.

O tym przeczytasz w raporcie Interaktywnie.com "Narzędzia niezbędne w PR i marketingu":

 • W pierwszym rozdziale "Trendy w marketingu. Big data, blockchain... Ale także automatyzacja i e-mail marketing" piszemy o tym, że nowoczesny marketing nie może obyć się bez specjalistycznych narzędzi. Tych, które zwiększają precyzję dotarcia, ułatwiają komunikację z klientem czy/i zwiększają bezpieczeństwo oferowanych usług. 

 • W kolejnym specjalista z Grupy Netsprint dzieli się wiedzą na temat tajników marketingu precyzyjnego, czyli takiego, który skupia się na dotarciu do ściśle wyselekcjonowanej grupy odbiorców, np. byłych lub obecnych klientów. Znajomość ich zainteresowań, potrzeb i preferencji pozwala na stworzenie wysoko spersonalizowanego komunikatu i - w konsekwencji - podnosi skuteczność działań. 


 • W trzecim rozdziale poruszamy - ogólnie - temat rynku Big Data, bo o tym, że wielkie firmy inwestują w dane, wiadomo od dawna, ale czy te mniejsze również powinny się nimi zainteresować? Jak je zbierać i jak wykorzystywać, by pomagały w realizacji celów zarówno korporacji, jak i niewielkiej, rodzinnej firmy?

 • W następnym piszemy o danych, które wykorzystujemy w kampaniach reklamowych. Jak wygląda poszukiwanie wiedzy o klientach w praktyce? Jak z wykorzystaniem różnych narzędzi możemy sprecyzować grupę odbiorców? Eksperci z agencji JU pokazują to na przykładzie danych, które trafiają do hurtowni i stanowią podstawę doboru precyzyjnej grupy docelowej każdej kampanii.

 • W piątym rozdziale dotykamy tematu e-mail marketingu. Stosunkowo niski próg wejścia sprawia, że działania oparte o e-mail marketing są dostępne dla nawet niewielkich organizacji, ale - by wybrać narzędzie, które zapewni wysoki zwrot z inwestycji - trzeba odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań... Jakich? O tym przeczytasz w tekście. 

 • Jakie - inne - narzędzia pomogą w przyspieszeniu i automatyzacji procesów, które dawniej musieliśmy powierzać zewnętrznym specjalistom? Jest ich mnóstwo, bo oprócz e-mail marketingu przydałby się porządny monitoring mediów, działania contentowe, SEO, a od czasu do  czasu postawienie landing page'a czy samodzielne złożenie komercyjnego mailingu. Jakie opcje mamy więc do dyspozycji?

 

Więcej o narzędziach przydatnych w pracy PR-owca i marketera piszemy w raporcie Interaktywnie.com 

[POBIERZ PDF]

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: content marketing, e-mail marketing, monitoring mediów, seo


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.