Branża pisze książki

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Dominik Szarek
Dodał: Dominik Szarek
twórca / prezenter
 

Czytając ostatnie doniesienia z polskiego podwórka interaktywnego, możemy stwierdzić, że w jesienne wieczory przyjdzie nam na chwilę odłożyć laptopa i oddać się lekturze kilku ciekawych książek, które niedługo pojawią się na półkach księgarni.

Specjaliści branży interaktywnej wbrew pozorom dostrzegają również potrzebę edukacji słowem pisanym. Dzięki takim osobom jak Dominik Kaznowski, Marek Kasperski, Anna Boguska-Torbicz, czy e-marketerzy z Grupy Adv.pl będziemy mieć okazję zgłębić tajniki marketingu internetowego, ucząc się od najlepszych.

Najszybciej do sprzedaży trafi najprawdopodobniej książka "Projektowanie stron WWW. Użyteczność w praktyce". Porusza ona głównie temat prototypowania i web usability, zdradzając tajniki umiejętnego projektowania stron internetowych z naciskiem na wrażenia odbiorcy. Dzięki niej dowiemy się o sposobach projektowania interfejsów użytkownika oraz doborze elementów witryny z psychologicznego punktu widzenia. Książka wydana zostanie najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu przez Helion i ma kosztować 49zł.

 

Kolejną ciekawą pozycją jest efekt pracy zawodowców z Adv.pl, którzy teorię poparli swoją wiedzą praktyczną i stworzyli zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane agencji interaktywnej pytania - "E-marketing w akcji". Dowiemy się z niej wielu praktycznych rzeczy, wynikających z doświadczenia osób na co dzień zajmujących się e-marketingiem. Konrad Pankiewicz z Adv.pl zdradził, że publikacja pojawi się w księgarniach pod koniec października nakładem wydawnictwa Helion.

Trzecia obowiązkowa lektura - "Nowy marketing" autorstwa Dominika Kaznowskiego - trafi do naszych rąk wraz listopadowym wydaniem Media i Marketing, jako dodatek dla prenumeratorów. Pozostali będą mogli zaopatrzyć się w tą pozycję na Forum IAB, a w późniejszym czasie w księgarniach. W przypadku tej książki godnym uwagi jest fakt, iż zostanie ona opublikowana za darmo w internecie w formie pliku pdf.

 

Czekamy więc z niecierpliwością na wszystkie trzy wydawnictwa, które mimo iż pisane przez ludzi z tej samej branży, dotyczą nieco innych zagadnień i dostarczają cenną wiedzę na wiele różnych aspektów działalności marketingowej w sieci. Miejmy nadzieję, że każda z tych książek na stałe zagości w biblioteczkach wszystkich czytelników Interaktywnie.com, i uprzyjemni niejeden jesienny wieczór.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: helion, książka, marketing, nowe media, usability, wydawnictwo


Komentarze (5)
 1 / 1 
Marek Kasperski
1. Marek Kasperski 03.10.2008 / 08:18
:) Sympatycznie z rana coś takiego przeczytać. Dzięki!

A tematyka z naszej książki na co dzień poruszana jest na blogu, który prowadzę: http://ui.blox.pl/. Jeśli kogoś zainteresuje, to zapraszam.
Marek Kasperski
2. Marek Kasperski 03.10.2008 / 08:54
Dodam jeszcze, że w książce znajduje się także dodatek autorstwa Tomka Karwatki nt. projektowania stron WWW w wersji mobile.

PS: Edytowałem post powyżej dwa razy, ale nie nadpisało nowej informacji :(
Krzysztof Piwowar
3. Krzysztof Piwowar 03.10.2008 / 15:21
Oj będzie będzie ciekawie :) A kiedyś tak płakali niektórzy, że książki wyjdą z mody i zostaną zastąpione w pełni elektronicznym "drukiem". Hmmm... ;)
ja
4. ja 03.10.2008 / 17:15
A ja nie mogę już doczekać się na książkę Jacka Gadzinowskiego
useyourbrain
5. useyourbrain 28.10.2008 / 10:26
Czekam z nadzieją na pojawienie się "Projektowania stron www..." choć udostępniony rozdział o badaniach głównie mnie rozbawi, np. foto Kasperskiego z kobietą przy laptopie s. 269 i podpis: "Rysunek 3.1. Przykładowe badanie testów funkcjonalności" nie ma żadnej wartości ilustracyjnej dla tematu, a np. na s. 274 czytamy rzeczy co najmniej oczywiste i mam nadzieję ze to nie przez takie ksiażka jest tak gruba i tyle kosztuje : "Ważne jest, aby pokój był dobrze oświetlony, światło nie powinno odbijać się od monitora ani też razić oczu osób siedzących przed monitorem."

Ma nadzieje, że takie zabawne drobiazgi nie przesłaniają wartości merytorycznej.
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.