27.09.2018 / Adtech
 

Google wprowadza nowe narzędzia pomiarowe. Sprawdzisz, jak reklama wideo wpływa na znajomość Twojej marki

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. Pexels
fot. Pexels

Google udostępniło w Display i Video 360 nowe funkcje służące do pomiaru widoczności, zasięgu czy wzrostu świadomości marki w efekcie prowadzonej kampanii. Dzięki nowym opcjom reklamodawcy mogą wybrać niestandardowe kryteria pomiaru, czyli na przykład dowiedzieć się, jaki procent reklamy został wyświetlony oraz jaki czas oglądania reklamy może być liczony, jako wyświetlenie.

Produkty reklamowe Google i YouTube otrzymały akredytacje MRC (Media Rating Council), dzięki czemu reklamodawcy zyskali nowe, przejrzyste możliwości co do wyboru sposobu pomiaru efektywności ich kampanii.

- Wielu reklamodawców i agencji ma różne definicje widoczności na podstawie swoich unikalnych wymagań biznesowych - pisze Luke Hedrick, Senior Product Manager, Display & Video 360. - Właśnie dlatego niedawno wprowadziliśmy niestandardowe dane w Display & Video 360, mierzone w Widoku aktywnym. Dzięki nowym funkcjom reklamodawcy mogą wybrać niestandardowe kryteria, takie jak procent reklamy wyświetlanej na ekranie oraz czas, kiedy reklama musi być widoczna, aby mogła być liczona jako wyświetlenie. Po skonfigurowaniu te dane są zgłaszane we wszystkich kampaniach wideo w ciągu kilku godzin. Dane niestandardowe są uzupełnieniem raportów akredytowanych przez MRC na podstawie widocznych wyświetleń MRC, a także zaawansowanych wskaźników słyszalności i widoczności, które są już dostępne w Display & Video 360.

Google wprowadziło raport dotyczący unikatowego zasięgu dla wszystkich reklam displayowych i wideo, bez względu na to, gdzie one działają. Dzięki Unique Reach w Display & Video 360 można mierzyć liczbę unikalnych użytkowników i średnie wyświetlenia na użytkownika. Udostępnione zostało też rozszerzone okno podsumowania (do 3 miesięcy) oraz możliwość raportowania zarówno na poziomie kampanii, jak i witryny.

Google chce też, by reklamodawcy mogli dokładnie mierzyć skuteczność reklam wideo we wszystkich miejscach, w których są emitowane. Dzięki funkcji Brand Lift in Display & Video 360 będzie można zmierzyć wpływ reklam wideo na dane takie jak świadomość marki, oceniając jak reklamy wideo przekładają się na liczbę wyszukiwań danej marki marki w wyszukiwarce i YouTube. Będzie można posegmentować raporty według odbiorców, kreacji i wydawców, aby lepiej zrozumieć, co działa i optymalizować kampanię w trakcie jej trwania.  

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Klaudia
1. Klaudia, 217.99.83.*, 06.10.2018 / 16:15
O ciekawa sprawa. Google w sumie jest napędem całej reklamy. Firma Black Horse zajmowała się reklamą w mojej firmie, ale w tym przypadku używaliśmy nie dużo funkcji od Google, bardziej grafiki na facebooka czy nawet bardziej coś namacalnego jak gadżety reklamowe rozdawane na konferencjach.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.