7.11.2014 / E-commerce
 

Integer rozpoczyna współpracę z Allegro

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
(MR),(KG)
 
InPost
InPost

Nowe warunki zakładają, że każdy sprzedawca może do swoich ofert nowe opcje dostawy towaru: Paczkomaty inPost i Polecony iPost. Dla konsumentów oznacza to przede wszystkim to, że nie zapłacą nic, jeśli zdecydują się zwrócić produkt.

Według założeń strategii współpracy paczki dostarczane będą do jednego z 1100 paczkomatów już następnego dnia po nadaniu, natomiast listy polecone kurier będzie dostarczał do rąk własnych w ciągu 3 dni od nadania.

List polecony będzie kosztować 3,94 zł, paczka 7,99 zł. Będzie dostarczana do jednego z 1100 paczkomatów następnego dnia po nadaniu. Listy polecone mają trafiać do rąk adresatów w ciągu trzech dni od nadania. Jeśli kurier nie zastanie odbiorcy, a ma obowiązek sprawdzić to dwa razy, list będzie czekał w jednym z 8300 punktów obsługi klienta.

- Nadchodzący sezon świątecznych zakupów to zawsze duże wyzwanie dla e-sprzedawców w zakresie organizacji dostaw produktów. Allegro i InPost wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno e-detalistów, jak i e-konsumentów. Dzięki naszej strategicznej współpracy oferujemy absolutnie najtańsze formy dostawy - do Paczkomatu InPost lub jako list polecony. Ze strony InPost gwarantujemy pełne bezpieczeństwo przesyłek, możliwość śledzenia ich drogi i szybką dostawę. Aż 98% przesyłek trafia następnego dnia po nadaniu, zaś ponad 92% listów poleconych dostarczamy w terminie D+3. To wskaźniki znacznie wyższe niż u operatora wyznaczonego - komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Naszym celem jest dostarczenie sprzedawcom najlepszych narzędzi do sprzedaży, a kupującym – tanich, wygodnych i sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym zakupy na platformie Allegro staną się jeszcze lepsze. Usługi oferowane wspólnie przez Allegro i InPost to właśnie takie rozwiązanie - mówi Przemysław Budkowski, VP Marketplaces w Naspers.

- Polski rynek e-commerce według różnych szacunków rośnie około 14 – 15% rocznie. Mógłby rosnąć szybciej, gdybyśmy znieśli bariery rozwoju. Firma badawcza Gemius podaje na przykład, że 83% internautów w Polsce kupowałoby online więcej, gdyby istniała opcja darmowego zwrotu, a 24% nie zwraca towarów, by nie płacić za wysyłkę. Według tego samego badania 45% Polaków kupujących w Internecie otrzymało jeden lub dwa razy towar niezgodny z oczekiwaniami. Aż 38% z tych respondentów nie zdecydowało się na skorzystanie z możliwości zwrotu produktu do e-sklepu. Dla prawie jednej czwartej z nich przeszkodą okazała się konieczność poniesienia kosztów wysyłki zwracanego towaru. Dzięki współpracy Allegro i InPostu te problemy mogą odejść do historii, bo kupujący otrzymają możliwość skorzystania z taniej dostawy i darmowego zwrotu w największej polskiej platformie zakupowej. Będzie to miało szczególnie duże znaczenie po zmianie przepisów dotyczących zwrotów towarów kupionych na odległość po 25 grudnia 2014 - tłumaczy Budkowski.

Według badań Ograniczone opcje dostawy są powodem rezygnacji z zakupów dla blisko 3/4 kupujących (73%).

Allegro, które według badań Gemiusa, w polskim e-commerce, jest najlepiej rozpoznawalną marką, nie spoczywa na laurach. Dawno już przestało być tylko portalem aukcyjnym, co sprawia, że walka z Amazonem, który prawdopodobnie prędzej czy później wejdzie jednak do Polski zapowiada się niezwykle interesująco.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.