25.07.2017 / Felieton - Moje WWW / Inne
 

Te narzędzia pomogą Ci w przygotowaniu skutecznej reklamy na Facebooku i Instagramie

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
© ra2 studio - Fotolia
© ra2 studio - Fotolia

Tworzenie skutecznej reklamy powinieneś zacząć od skupienia się na samej kreacji. Bardzo często to właśnie od niej zależy, czy użytkownik zwróci uwagę na Twój post - poświęć więc czas na przygotowanie dobrych grafik lub montaż reklamowego filmu. Z opisanymi niżej narzędziami będziesz mógł stworzyć je samodzielnie.

Canva 

Znana przez wszystkich i niezwykle ułatwiająca pracę nad grafikami. W Canvie w stosunkowo krótkim czasie możesz stworzyć profesjonalnie wyglądające kreacje reklamowe i to bez większych umiejętności graficznych.  Wykorzystaj zdjęcia produktowe, nanieś na nie tekst lub stwórz grafikę od podstaw, korzystając z gotowych elementów i szablonów. Pamiętaj, aby pobrać kreację w formacie PNG, dzięki któremu Twoje grafiki nie stracą na jakości. Kolejnym krokiem powinno być dla Ciebie skontrolowanie, czy na Twojej grafice nie jest zbyt dużo tekstu. Ale to narzędzie oferuje już sam Facebook.

Ilość tekstu na obrazie bezpośrednio wpływa na zasięg Twojej reklamy. Jeśli zależy Ci na tym, by zobaczyło ją wielu użytkowników, ogranicz tekst do absolutnego minimum. Nie przesadzaj też z wielkością logo - jasne, chcesz być widzialny, ale logotypy z nazwą Facebook również traktuje jako tekst. Jeśli tych szczegółów nie dopilnujesz sam, Facebook weźmie sprawy w swoje ręce i nie pozwoli Ci wyświetlać reklamy z powodu zbyt dużej ilości tekstu na obrazie. A po co tracić czas na tworzenie nowych grafik? Lepiej od razu zadbać o równowagę.

iMovie (Mac)

W swojej reklamie możesz wykorzystać również film. Liczby pokazują, że jest to jeden z bardziej angażujących formatów na Facebooku - ponad 4 miliardy wyświetleń dziennie! Film reklamowy nie powinien być zbyt długi, by utrzymać uwagę widza, dlatego przy montażu zadbaj o to, by wyciąć zbędne kadry. Zbędne, czyli jakie? Takie, które nie prezentują userom żadnych korzyści z posiadania Twojego produktu. Z programem iMovie będziesz mógł nie tylko usunąć takie “puste” kadry, ale też podkręcić te, które chcesz wykorzystać i to w jakości 4K(!). Poza samym montażem, program daje Ci m.in. możliwość nanoszenia tekstu na film (warto z niej korzystać, ponieważ podczas oglądania użytkownicy bardzo często mają wyciszony dźwięk), dodania dźwięku czy szeroki wachlarz efektów specjalnych. 

Windows Movie Maker (Windows)

Nie ma to jak klasyka - funkcjonalności Windows Movie Maker w zupełności wystarczą do stworzenia prostego (lecz dobrego) filmu reklamowego. Program jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu nawet jeśli po raz pierwszy montujesz materiał, nie będziesz miał większych problemów w poruszaniu się po jego interfejsie. Podobnie jak iMovie, Windows Movie Maker pozwala na dodawanie efektów specjalnych, napisów, lektora oraz ścieżki dźwiękowej oraz innych standardowych funkcjonalności edytora filmów.  

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 |
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.