21.04.2011 / Wideo / Trendy
 

Case study: Serce i Rozum wirusowo zarażają sieć

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Fot: YouTube
Fot: YouTube

220 tysięcy fanów na Facebooku - to tylko część internetowego sukcesu kampanii Telekomunikacji Polskiej. Reklamy z Sercem i Rozumem na YouTube notują po kilkaset tysięcy wyświetleń, a na Allegro maskotki bohaterów kampanii można kupić nawet za 250 złotych.

Kampania Serce i Rozum, prowadzona w telewizji, radiu, prasie i internecie, miała ocieplić wizerunek "skostniałej" Telekomunikacji Polskiej i zmienić nastawienie klientów do byłego monopolisty. Mimo zmian i udoskonaleń, wizerunek "Tepsy" ciągle odbiegał od idealnego. Serce i Rozum, dwie sympatyczne postaci, miały to zmienić.

Realizacja

Kampania opiera się na emocjonalnym Sercu i racjonalnym Rozumie. W ciągu ostatniego roku powstało 16 reklam telewizyjnych, a także kilka spotów emitowanych wyłącznie w internecie.

Kampania Serce i Rozum zmieniła wizerunek TP przesuwając go ze świata ofert telekomunikacyjnych do zupełnie innej rzeczywistości - dostarczyciela informacji i rozrywki, co wydaje się być najbardziej perspektywiczną pozycją dla tej marki - pisze agencja Publicis.

W trakcie kampanii powstał między innymi filmik parodiujący reklamę Netii. Rozum, ustylizowany na hipnotyzera Kaszpirowskiego, rozśmieszał do łez Serce. Viral ujrzał światło dzienne na początku marca, za realizację odpowiedzialna była agencja Adv.pl.

Wcześniej, bo na święta Bożego Narodzenia, Serce i Rozum zapraszały do karaoke. Na największych polskich portalach wyświetlane były bannery wraz z dźwiękiem, śpiewającym Sercem i tekstem reklamowej piosenki kolędników.

Zimowa odsłona Serca i Rozumu

W kwietniu z kolei Serce i Rozum zasiedli do uroczystego obiadu. Filmik "Pieprz i Sól" na YouTube obejrzało blisko pół miliona internautów (nie licząc licznych kopii filmu).

Aby wzmocnić przekaz i ugruntować skojarzenia, stworzone zostały pluszowe odpowiedniki Serca i Rozumu, które rozdawano przy zakupie odpowiedniej oferty w TP S.A.

Efekty

Serce i Rozum ociepliły wizerunek Telekomunikacji Polskiej. Już po pierwszej fazie kampanii w czerwcu 2010 wyniki badań jakościowych były najlepsze w historii TP. Poprawiły się również wyniki sprzedaży TP - wzrost odnotowuje Neostrada i usługa telewizyjna, a najbardziej zagrożona usługa telefonii stacjonarnej, pozostaje na tym samym poziomie - podaje Publicis.

Siedem tysięcy osób upubliczniło filmik "Pieprz i Sól" na Facebooku. Fanpage bohaterów kampanii zgromadził już 220 tysięcy fanów i jest dziesiątą największą stroną na polskim Facebooku. Wyprzedza tym samym stronę Play i Heyah. Najpopularniejszy wpis na FB Serca i Rozumu polubiło ponad 5,5 tysiąca osób.

Za koncept kreatywny filmu "Pieprz i Sól" odpowiedzialna jest agencja Publicis, za viral parodiujący Kaszpirowskiego - Adv.pl. "Pieprz i Sól" zdobył Srebro w Polskim Konkursie Reklamy, z kolei Złoto przypadło parodii Kaszpirowskiego. Za produkcję spotów odpowiadały firmy Graffiti Film, Opus, Film Produkcja oraz Lemon, a za planowanie i zakup mediów dom mediowy MEC. Interaktywnie kampanię obsługiwały agencje Adv.pl, FireFly, Symetria. Studia postprodukcyjne: Platige Image, Human Ark, Alien FX.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (5)
whatever
1. whatever, 77.236.26.*, 21.04.2011 / 10:32
osobiście uważam że na końcu powinno być
- a pieprz?
- eee...... pieprz? A PIEPRZ CI MORDE LIZAŁ!!!!
malinova
2. malinova, 83.24.156.*, 21.04.2011 / 13:43
a mi się podoba takie właśnie zakończenie :) Ogólnie wszystkie te spoty TP mają coś w sobie. I to niezależnie czy dotyczą Neostrady, czy tak jak ostatnio wzbogaconego pakietu TV. Same oferty operatora też są w miarę dobre.
asd
3. asd, 83.24.198.*, 21.04.2011 / 15:56
wlasnie fajne sa takie reklamy ..po co wydawac 3mln zlotych na goscia co niby jest "zabawny" ..skoro mozna miec "za darmo" dochodowa reklame.mi osobiscie podobaja sie wsyzstkie z TPSA
old
4. old, 83.6.163.*, 21.04.2011 / 21:48
Kaszpirowski wymiata! proste a ubaw po pachy :)
Katarzyna Kowalska
5. Katarzyna Kowalska 22.04.2011 / 12:58
Serce zaraża swoim śmiechem!!! Oby były następne tego typu reklamy =)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.