Według badania eMarketera, serwisy e-commerce planują w 2010 roku duże inwestycje. Ponad połowa firm szykuje redesign swoich serwisów oraz inwestycje w usability bądź pozycjonowanie.
W ciągu najbliższych kilku lat prawie jedna piąta środków przeznaczonych na marketing będzie wykorzystana w społecznościach.
W Polsce 62% robiących zakupy to kobiety. Mimo tego, nie tak łatwo skusić panie do kupowania w sieci - są one z reguły wymagające, wybredne, choć pozytywnie nastawione do e-commerce.
Firmy oferujące zamówienie ubezpieczenia przez sieć, mimo często szerokiej oferty dla internautów, wciąż rzadko decydują się np. na rozszerzenia online'owych form kontaktów z klientami. Warto jednak odnotować, że większość przebadanych przez nas firm może pochwalić się czytelnymi i prostymi w obsłudze wirtualnymi kalkulatorami ubezpieczeń.
To, co ludzie kupują online, różni się znacząco od tradycyjnych zakupów - i chociaż te ciągle rządzą w naszym społeczeństwie, niektóre produkty lepiej sprzedają się w Internecie.
Aplikacje na smartfony najczęściej ściągają właściciele iPhone'ów, a prym w tego typu aktywnościach wiodą mężczyźni – wynika z raportu opublikowanego przez AdMob.
Polskie Badania Internetu ogłosiło rozpoczęcie konsultacji branżowych nad najlepszym dla rynku kształtem badania sieci w Polsce. - Propozycja PBI padła prawdopodobnie w ostatnim możliwym momencie - komentują inicjatywę niektórzy przedstawiciele rynku internetowego, którzy podkreślają, że takie działania powinny być podjęte już przynajmniej 2-3 lata temu.
W ciągu ostatniego roku liczba Polaków korzystających z Opery Mini wzrosła o 84,4%. Ilość przesłanych przez nich danych zwiększyła się aż o 123,6%. Polacy coraz chętniej korzystają z sieci poprzez urządzania mobilne.
Na świecie jest około 133 milionów blogów. Prawie połowa twórców pochodzi z USA, a 66% blogujących internautów to mężczyźni.
Burson-Marsteller - międzynarodowa firma działająca w branży PR, zebrała dane od pierwszej setki firm z zestawienia "Global 500" magazynu Fortune. 79 spośród 100 największych firm korzysta z przynajmniej jednej z najpopularniejszych platform social media: Twittera, Facebooka, YoutTube lub blogów korporacyjnych.
Grupa Agora przedstawiła swoje sprawozdanie finansowe za 4 kwartał 2009 roku. Dane obrazują jasno, że kryzys nie ominął firmy. Pozytywnie przedstawiają się jednak dane dotyczące działalności i inwestycji internetowych.
NASK publikuje kolejny raport o rynku domen w Polsce. Pozycje na czele zajmują wciąż Home.pl i Nazwa.pl.
Wzrost dla rynku reklamy online w Rosji siegnął 25%, przy czym największą popularnością cieszyły się projekty z zakresu BTL. Ich wartość szacowana jest na 1,5 mld rubli.
PBI i Gemius ogłosiły wyniki grudniowej edycji badania "Megapanel PBI/Gemius" dotyczącego oglądalności witryn i aplikacji internetowych wśród polskich internautów.
W 2007 roku internauci tweetowali 5000 razy dziennie. W roku 2008 liczba wpisów wzrosła do około 300 000 tys., by w 2009 roku przekroczyć 2,5 miliona tweetów dziennie.
Zgodnie z raportem z badań przeprowadzonych przez IDC na populacji pracowników mobilnych z pięciu regionów świata, ich liczba w roku 2013 przekroczy 1,19 mld osób, osiągając 35% całkowitej siły roboczej.
Wyniki badań rynku przeprowadzonych na zlecenie IAB Polska potwierdzają rolę Internetu w procesie zakupu kosmetyków i środków pielęgnacji ciała. Internauci szukają w sieci przede wszystkim informacji, które ułatwią im podejmowanie decyzji.
Badanie przeprowadzone przez firmę The Nielsen Company, ukazuje za które treści jesteśmy gotowi zapłacić w internecie, a z których zamierzamy nadal korzystać za darmo. Wyniki wskazują, że aż 79 % użytkowników internetu nie ma zamiaru w ogóle płacić za nic, wierząc że znajdą równie wartościowe treści w sieci za darmo.
Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Data Innovation dowodzą, że prawie siedmiu na dziesięciu użytkowników telefonów typu smartphone korzysta z mobilnych usług finansowych.
Z najnowszego raportu Komisji Europejskiej wynika, że istnieją braki w faktycznym stosowaniu przez serwisy społecznościowe zasad polityki bezpieczeństwa, przyjętej w ramach podpisanego w ubiegłym roku porozumienia.