Kobieta w e-sklepie: Płacę, więc wymagam

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Fot.: thesaint/cc/sxc.hu
Fot.: thesaint/cc/sxc.hu

Tym razem przedstawiamy marketing ukierunkowany na kobiety. Do dyspozycji mamy dwa raporty: pierwszy skonstruowany przez serwis MarketingKobiet.pl pt. "Płeć Konsumenta w Marketingu” i drugi przygotowany przez Ceneo - "Zakupy na obcasach. Raport: kobieta w e-sklepie".

Fot.: MarketingKobiet.pl

Fot.: Ceneo.plZgodnie z informacjami, jakie udało się uzyskać Ceneo, typowa e-konsumentka to młoda kobieta, mężatka z wykształceniem wyższym mieszkająca w dużym mieście. W sieci najczęściej szuka ubrań, butów i dodatków. Przed kupieniem sprzętu RTV/AGD konsultuje się ze swoim partnerem. Raczej nie zdecyduje się na zakup żywności w e-sklepie.

Na co Polka zwraca uwagę, gdy wybiera jakiś produkt? Na jego markę, choć - jak wynika z pierwszego raportu - nie jest przywiązana do żadnej konkretnej marki w stopniu aż tak dużym jak mężczyźni (tendencja odwrotna do tych zaobserwowanych na rynkach zagranicznych).

Kobiety w 87,7% odpowiadają za wybór środków czystości oraz w 81,1% za wybór artykułów spożywczych, mężczyźni zaś decydują o zakupie samochodu (84,2%) oraz produktów RTV i AGD (70,1%) - wynika z raportu "Płeć Konsumenta w Marketingu”.

Internautki e-sklepy cenią za korzystne ceny produktów, a także opis produktu, komentarze internautów czy galeria zdjęć produktu. Same również chętnie zamieszczają swoje opinie, wrażenia dotyczące zakupów i towarów na forach internetowych.

Fot.: Ceneo.plOkazuje się, że codziennie w sieci zakupy robi tylko 1% pań. Jednocześnie 21% zadeklarowało, że odwiedza witryny e-sklepów, by przejrzeć to, co oferują. Prawie połowa ankietowanych na e-zakupy decyduje się kilka razy w roku, około 37% parokrotnie w ciągu miesiąca.

Według 73,5% badanych, kobiety są dużo bardziej wymagającymi klientkami. Choć - zgodnie z wynikami badania serwisu MarketingKobiet.pl - panie zbierają mniej informacji o produkcie (38,1% wskazań) niż mężczyźni.

Co ciekawe, ponad 8o% respondentów deklaruje, że ma świadomość wpływu różnic płciowych na zachowania konsumenckie.

Fot.: MarketingKobiet.pl

Twórcy badania "Płeć Konsumenta w Marketingu” zwracają uwagę, że ponad 60% konsumentów oczekuje rozwoju działań marketingowych skierowanych do kobiet. Ich zdaniem taki marketing ma przyszłość.

Fot.: MarketingKobiet.pl

Na koniec ciekawostka od Ceneo. Zbliża się Dzień Kobiet, twórcy ankiety zapytali, co każda z pań chciałaby dostać od swojego partnera z okazji zbliżającego święta. Większość respondentek marzy oczywiście o biżuterii.

Fot.: Ceneo.pl

Źródło: MarketingKobiet.pl, Ceneo.pl

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.