20.03.2017 / Agencje interaktywne
 

Tomasz Bonek: Na rynku działa jeszcze mnóstwo hochsztaplerów...

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
na zdjęciu Tomasz Bonek (fot. Grupa RASP)
na zdjęciu Tomasz Bonek (fot. Grupa RASP)

Myślę, iż każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że na naszym rynku działa jeszcze mnóstwo hochsztaplerów, pseudoekspertów wciskających klientom usługi wątpliwej jakości czy nawet szkodliwe z punktu widzenia marketingowego. Sam często spotykam się z agencjami, których realizacje wołają o pomstę do nieba. Niemało jest w sieci nowych witryn, które nie mają nic wspólnego z użytecznością, a ich twórcy zapomnieli, że 40 proc. użytkowników internetu korzysta z niego za pośrednictwem urządzeń przenośnych.

Całe multum firm i firemek oferujących pozycjonowanie w Google „chwali się”, że dodaje mnóstwo linków do katalogów i to za pomocą automatów, a specjaliści od mediów społecznościowych proponują wpisy na Facebooku w stylu: „Dzień dobry w piąteczek. Może miło byłoby schować się pod wełnianym kocem naszej produkcji?”. Do tego dochodzą jeszcze bannery ważące prawie 1 MB z toporną grafiką rodem z archeosieci z drugiej połowy lat 90. XX wieku. Nie ma więc już co kruszyć kopii o to, że ze świeczką trzeba szukać dobrej agencji, która kupi dla klienta kampanie rtb, albo skutecznie zajmie się pozyskiwaniem leadów.

Ale czy to źle? Zależy dla kogo… Faktem jest, że coraz więcej klientów jest świadomych możliwości, jakie daje im obecność w internecie, a także zagrożeń biznesowych, jakie wiążą się z fuszerkami. Faktem jest także i to, że w działach marketingu nawet małych i średnich przedsiębiorstw zaczynają pracować osoby, które dużo już wiedzą o skutecznej e-promocji. Faktem wkrótce stanie się natomiast, że rynek zacznie eliminować tych, co nie znają się na rzeczy, oszukują, narażają na straty. Nadchodzi czas profesjonalistów, agencji z solidną pozycją rynkową, które mogą pochwalić się fantastycznymi realizacjami dla uznanych marek, no i oczywiście rekomendacjami. W tej branży trzeba więc zacząć dbać o swój własny PR, a nie tylko o wizerunek zleceniodawców. Ważne jednak, aby w tym przekazie jak najmniej było pustych słów, a najwięcej konkretów.

Mam nadzieję, że do skutecznego promowania w 2017 roku najlepszych agencji przyczynią się także cykliczne raporty wydawane przez Interaktywnie.com. Zapraszam więc do ich współtworzenia, merytorycznego i reklamowego.

Tomasz Bonek, redaktor naczelny Interaktywnie.com

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
Digital We
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.