11.09.2017 / Social media
 

Twitter eksperymentuje z tweetstorm. Koniec z limitami?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Cecha charakterystyczną Twittera jest limit 140 znaków i choć o jego zniesieniu plotkuje się co jakiś czas, na razie, przynajmniej oficjalnie nikt nie potwierdził takich zamierzeń. Okazuje się jednak, że testowane są inne możliwości. 

"Tweetstorm", czyli seria powiązanych wątków wysłanych przez użytkownika platformy w krótkich odstępach czasu, wykorzystywany był chętnie tam, gdzie limit 140 znaków nie wystarczał. Publikowanie kilku tweeteów jeden po drugim nie było jednak ani intuicyjne, ani wygodne, więc Twitter rozpoczął testy funkcjonalności Tweetstorm, która ma ułatwić zadanie: jeden przycisk "Tweet All" ma zastąpić konieczność cytowania samego siebie w kolejnym wątku.

Aplikacja pozwala na wysłanie dłuższego tekstu, a także odpowiednio numeruje kolejne tweety tak, aby ułatwić czytanie całości. Nowa funkcja jest na razie w fazie testów, a odkryta została przypadkowo przez redaktora  The Next Web, Matta Navarrę, który odkrył ją u siebie w telefonie, po czym podzielił się tym na Twitterze właśnie. 

Firma oficjalnie nie skomentowała doniesień, ale plotki o tym, że Jack Dorsey myśli o zniesieniu limitu znaków krążą od dawna. Miałoby to pomóc Twitterowi w zwiększeniu liczby nowych użytkowników, która od dawna jest utrapieniem zarówno dla szefów serwisu, jak i inwestorów. Na razie jednak nic nie wskazywało na to, by zarząd Twittera rzeczywiście się na to zdecydował. Za każdym razem, gdy temat wracał, wyjątkowo silnie brzmiały głosy obrońców starego porządku, dla których limit jest najważniejszym wyróżnikiem platformy. 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.