Wirtualne rozgrywki są niemal dwukrotnie przyjemniejsze, niż oglądanie telewizji i trzy razy bardziej przyjemne od kina. Statystyczny gracz poświęca im 8 godzin w tygodniu.
Pobierz raport Interaktywnie.com - Rynek gier [PDF]
Światowy rynek gier, wart w ubiegłym roku według PricewaterhouseCoopers nawet 60 miliardów dolarów, to tort solidnie zróżnicowany. Konsole, gry na komputery stacjonarne, internetowe portale z mniej lub bardziej skomplikowanymi zabijaczami czasu, serwery udostępniające MMOG czy wreszcie błyskawicznie sie rozwijający rynek gier w portalach społecznosciowych i tych na urządzenia mobilne - tak w telegraficznym skrócie opisuje świat elektronicznej rozrywki raport Newzoo Games Market Report.
Tak też właśnie wygląda kolejność, jeśli chodzi o globalny podział sił. W zależności od kraju czy kontynentu, zmieniają sie nieco proporcje, ale dominacja konsol wydaje sie być bezapelacyjna, niemal wszędzie osiągając poziom zbliżony do połowy wartości rynku.
Gry online najpopularniejsze
Naturalnie, wartość rynku nie oddaje zaangażowania graczy w poszczególne segmenty. Pod tym względem nieco więcej wyjaśnia raport opublikowany w ubiegłym roku przez amerykański portal eMarketer. Według tych danych, pod względem popularności to gry online przodują w rankingu, nieznacznie - ale jednak - wyprzedzając konsole. Przynajmniej jeśli chodzi o internautów, ale można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że większość graczy internet zna i z niego korzysta.
Jednocześnie, raport eMarketera potwierdza, że stereotyp, mówiący o tym, iż to panowie chętniej spędzają czas na graniu, można juz włożyć miedzy bajki. Kobiety maja rosnąca, czteropunktowa przewagę.
Ubiegły rok dla światowego rynku gier nie był szczególnie udany. Z raportu przygotowanego przez firmę badawczą Nielsen wynika, że największe światowe rynki, czyli USA i Japonia, a także Kanada, Wielka Brytania, Francja czy Niemcy dotkliwie odczuły skutki kryzysu i dokładniejsze oglądanie każdego dolara, funta czy euro przez potencjalnych klientów.
Granie w Polsce policzyć trudno
Polska pod tym względem wypada nieco lepiej. W 2010 kupiliśmy o 3 procent więcej egzemplarzy gier, niż rok wcześniej. Z kolei wartość całego rynku, według szacunków firmy Catapult Business Solutions, urósł w Polsce w ubiegłym roku o 15 procent.
Nominalne wartości dla naszego kraju są jednak mocno orientacyjne i służyć mogą bardziej do określania trendów. Branżowe media tłumacza to faktem dość oszczędnej polityki informacyjnej rodzimych producentów i oddziałów światowych potentatów, a także dystrybutorów. Obraz często zakrzywiany jest również przez sumowanie wartości samych gier, jak i sprzętu. Bywa, ze z kartami graficznymi do komputerów włącznie. Stąd spotkać sie można również z wartościami
sięgającymi miliarda złotych.
Pobierz pełny raport Interaktywnie.com - Rynek gier [PDF]
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
\"w stanach za takie materialy sie placi calkiem spora kase\". Za darmowe raporty majace na cely promocje podmiotow gospodarczych, zarazem promocje medium wydajacego taki material? ;) khe khe
Temat fajny, ale błędów też sporo... Warto się bardziej przylożyć :)
dajesz cos komusz za darmo i jeszcze zle. ludzie, klepnijcie sie w glowe. w stanach za takie materialy sie placi calkiem spora kase
generalnie fajnie, że robicie raporty, ale reklam rzeczywiście jest sporo, pewnie nie przeszkadzałby tak bardzo gdyby pojawiło się więcej treści
Niestety trochę zawiódł mnie ten raport... Wygląda trochę, jak duża reklama firm tworzących aplikacje...