21.11.2018 / Reklamy
 

Rezigiusz, Rafał Sonik, Krzysztof Zanussi i Magda Gessler w kampanii „Pierwsza Doba bez Smogu”

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
materiały prasowe
materiały prasowe

Znani Polacy biorą udział w ogólnopolskiej akcji antysmogowej „Pierwsza Doba bez Smogu”. Raport Europejskiej Agencji Środowiska (EAA) nie pozostawia złudzeń – co roku z powodu smogu, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za przedwczesną śmierć i choroby płuc umiera 46 tys. Polaków - średnio przekroczonych dni w roku jest aż 41.

Smog to problem globalny, a w naszej części świata to Polska i Bułgaria przewodzą niechlubnej stawce najbardziej zanieczyszczonych państw. Ma to niebagatelne znaczenie, bo raport jednoznacznie wskazuje na powiązanie pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza a zawałem serca, chorobami układu oddechowego, czy rakiem płuc.

Ambasadorzy marki - między innymi Rafał Sonik, Krzysztof Zanussi, czy Magda Gessler - zaproszeni do udziału w akcji wstrzymują oddech, żeby pokazać, że to jest jedyny sposób na uniknięcie wdychania smogu. Jednocześnie jest to nawiązanie do tytułowego celu akcji: zebrania Pierwszej Doby bez Smogu. Jak mówi jeden z ambasadorów akcji – znany youtuber i gamer – Remigiusz "Rezigiusz" Wierzgoń: Jestem ze Śląska i go kocham, ale smog jest problemem, z którym zmagamy się wszędzie. Gdy zostałem zaproszony do udziału w kampanii, to nie wahałem się ani chwili. Jeżeli mogę pomóc innym, to nie trzeba mnie dwa razy zachęcać. Szczególnie, że zagrożenia wynikające z zanieczyszczonego powietrza są poważne. Co mogę powiedzieć więcej? Wstrzymajmy razem oddech!

Rezi nie tylko wstrzymuje, ale zachęca do uczestnictwa w akcji. Może wziąć w niej udział każdy, bo wystarczy nagrać wideo, w którym wstrzymuje się oddech, wstawić go na wInstagram i oznaczyć @wstrzymajsmog. Materiał zostanie doliczony do głównego licznika i zamieszczony na stronie www.pierwszadobabezsmogu.pl.

Udział znanych osób, w tym przedstawicieli młodego pokolenia nie powinno budzić niczyjego zdziwienia. Jak tłumaczy Tobiasz Wybraniec, prezes zarządu agencji GetHero: Współcześni twórcy internetowi, youtuberzy, tiktokerzy, czy gamerzy są nie tylko coraz popularniejsi, bo media społecznościowej mają szerszy zasięg, pokazują swoja wrażliwość i są coraz bardziej świadomi społecznie. Influencerzy są jednocześnie wyjątkowo mocno związani ze swoją społecznością, dlatego każde ich działanie ma duże przełożenie na sprawczość - mogą osiągnąć więcej. W przypadku Reziego, to nie pierwszy raz, kiedy wziął udział w akcji prospołecznej, wystarczy przypomnieć zbiórkę charytatywną z 2015 roku na szpital rehabilitacyjny w Jastrzębiu Zdroju, udział w aukcji WOŚP, czy akcja “Czyste Tatry”, w której Remek był ambasadorem.

Należy dodać jeszcze, że finał akcji przypada na 5 grudnia 2018 roku, kiedy w trakcie Szczytu Klimatycznego ONZ (COP24) w Katowicach odbędzie się projekcja 24-godzinnego filmu złożonego ze wstrzymanych oddechów.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-sport, gaming, influencer marketing, kampanie społeczne, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.