27.12.2016 / Mobile
 

40 mld dolarów w mobile? W przyszłym roku to możliwe

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Barbara Chabior
 
© ra2 studio - Fotolia
© ra2 studio - Fotolia

Smartfonizacja wprost przekłada się na rosnące nakłady na reklamę adresowaną urządzeniom mobilnym oraz na m-commerce. O jakie kwoty chodzi? W naszym raporcie „marketing mobilny” zapytaliśmy o to ekspertów.

- Obserwujemy nieustanny wzrost liczby oraz wartości kampanii reklamowych skierowanych na mobile, jak również liczby transakcji w systemach RTB, obsługujących rynek mobilny. Na polskim rynku jeszcze w 2015 roku budżety reklamodawców „tradycyjnych” (nie reprezentujących biznesów czysto internetowych) wydawane na kampanie mobile, które oscylowały w granicach 50 tysięcy złotych, uznawane były za duże. W 2016 roku rzadkością nie były dla nas kampanie o wartości powyżej 200 tysięcy – pokazuje skalę wzrostów Dominik Karbowski, wiceprezes Selectivv. - Producenci gier i aplikacji wydają wielokrotnie więcej. Jeżeli chodzi o liczbę wyświetleń reklam zakupionych w modelu Real-Time-Bidding (wyświetlanych w aplikacjach i na strona WWW), to w Polsce obserwujemy ich 150 mld miesięcznie, co stanowi trzydziestoprocentowy wzrost w stosunku do minionego roku.

- Wartość światowego rynku dochodzi obecnie do 30 mld dolarów, a w 2017 powinien wzrosnąć do 40 mld – dodaje Dariusz Skrzypkowski, CEO/partner w Warappa.

- Zarówno rok 2015 jak i 2016 należały do branży mobile. Mogliśmy być świadkami rozwoju m-commerce, powstania nowoczesnego systemu płatności mobilnych czy prezentacji różnych urządzeń wearables – zauważa Vit Endler, prezes zarządu Internet Mall Polska. - Myślę, że do 2018 roku liczba użytkowników urządzeń mobilnych na świecie wzrośnie nawet o kolejne 700 mln, a potencjał wzrostu rynku mobile w Polsce osiągnie wartość powyżej 180 mln zł. Szacowana wartość polskiego rynku internetu mobilnego i mobilnych usług dodanych w 2017 wyniesie ponad 6 mld zł.

- Rynek reklamy online w Polsce wzrasta konsekwentnie, w skali roku ten wzrost sięga 12 procent. Reklama mobilna jest jednym z głównych generatorów tego wzrostu. W ujęciu globalnym, według naszych szacunków, do 2019 roku udział tej kategorii podwoi się. Szacujemy, że w 2016 roku na reklamę mobilną reklamodawcy wydadzą 21,8 proc. budżetu na działania online – mówi Michał Taranta, head of digital w Zenith.

Urządzenia mobilne przestały funkcjonować już jako konkretne, osobne narzędzie reklamowe, a stały się kolejnym ekranem. Konsumujemy na nim to samo, co na tradycyjnym desktopie, dlatego też udział reklamy mobilnej rośnie i będzie nadal rósł bardzo dynamicznie. W 2017 roku wydatki na reklamę w Polsce, jak wynika z naszych analiz, sięgnąć mogą ponad 7 miliardów złotych.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.