Dwie trzecie europejskich parlamentarzystów w kontaktach z wyborcami wykorzystuje Facebooka, a jedna trzecia deklaruje, że ma konto na Twitterze - to wynik badań przeprowadzonych przez firmę PR Fleishman-Hillard.
Mikroblogging na świecie się nie sprzedaje. O ile Facebook zarabia na reklamach miliardy dolarów, Twitter ugra "jedynie" 150 milionów.
Kolejne 250 tysięcy real users Groupona i ponad 480 tysięcy Facebooka. W kategorii Informacje i Publicystyka spadają serwisy Interii, zyskuje natomiast grupa Polskapresse. Prezentujemy najnowsze wyniki serwisów tematycznych Megapanelu.
Mała rewolucja na podium: z silnego, trzeciego miejsca spada Nasza Klasa. Zyskuje Wirtualna Polska, która w listopadzie zanotowała ponad 12 milionów realnych użytkowników.
W najnowszym zestawieniu AdPlannera małe zamieszanie w czołówce. Z podium spada Nasza Klasa. Pierwsze i drugie miejsce należą odpowiednio do Onetu i Wirtualnej Polski.
Marketerzy zostawią w społecznościach o połowę więcej pieniędzy, niż w minionym roku. Najwięcej budżetów zgarnia Facebook.
USA numerem jeden, Polska poza listą. Cyberprzestępcy zmieniają taktykę rozprzestrzenia malware - ataki phishingowe za pośrednictwem poczty e-mail oraz sieci społecznościowych zastępują tradycyjny spam. Polska znalazła się na trzynastej pozycji z 2,11 procent udziału w globalnym spamie.
Mała rewolucja na rynku przeglądarek: Europejczycy wybrali Firefoxa. Dotychczasowy lider, Internet Explorer, traci do konkurenta około 1 punkt procentowy. Wyniki IE regularnie spadają.
Facebook wyprzedził Yahoo pod względem ruchu na stronie. W listopadzie serwis zanotował 648 milionów unikalnych użytkowników, podczas gdy Yahoo "wyciągnął" jedynie 630 milionów. Facebooka wyprzedzają jedynie serwisy Google i Microsoftu.
Październik był dobrym miesiącem dla czołówki serwisów biznesowych - na 3. pozycję awansuje Money.pl, rośnie zasięg Wp.pl. W kategorii e-commerce widać duży skok Groupona, serwis obecnie zajmuje trzecie miejsce na podium. Przedstawiamy wyniki październikowego Megapanelu.
Przez ten rok 16 milionów internautów wydało w sieci 15,5 miliarda złotych na zakupy. Firmy dołożyły blisko 1,7 miliarda złotych na reklamę. W tym roku internet kolejny raz oparł się kryzysowi i notował w Polsce kolejne rekordy. Choć w skali Europy wciąż mamy bardzo dużo do zrobienia pod względem dostępu do sieci.
Po miesiącu przystopowania, Facebook znów ruszył do przodu i zanotował wzrost o pół miliona użytkowników. Poza tym do góry pnie się również Gazeta.pl, wyprzedzając w tym miesiącu Allegro i awansując na piąte miejsce. O około 150 tysięcy RU więcej zanotowała również Nasza Klasa.
Jeszcze w październikowym zestawieniu Google AdPlanner Nasza Klasa plasowała się sporo poza czołówką. Jednak w najnowszym rankingu polski serwis społecznościowy zajmuje trzecie miejsce na podium, wyprzedzając Facebooka. Google w końcu zmienił sposób liczenia ruchu w serwisie?
Trzeci kwartał dla polskiej reklamy online był bardzo dobry. Rynek zanotował 24-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. W sumie rynek reklamy internetowej wart był 368 milionów złotych. Pod tym względem Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków w Europie.
Możliwość dokonywania zakupów za pośrednictwem Facebooka nie cieszy się jak na razie popularnością wśród polskich internautów. Zdecydowana większość użytkowników tego serwisu w ogóle nie korzysta z opcji kupowania na profilach sklepów - wynika z badania Gemius.
Facebook jest zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w polskiej sieci 2010. Zobacz podsumowanie branży interactive.
W rankingu przeglądarek mała rewolucja: Chrome wyprzedził Operę na polskim rynku. Liderem nadal pozostaje Firefox.
Rozliczanie podatków oraz wyrabianie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu, dowodu osobistego, paszportu i innych dokumentów osobowych to najpopularniejsze sprawy urzędowe, do załatwiania których wykorzystujemy internet.
Najlepiej na Twitterze radzą sobie Toyota, Cisco i IBM. Na pytania użytkowników odpowiadają szybko, a odpowiedzi są wyczerpujące. Najgorzej w badaniu wypadło BMW. Średni czas odpowiedzi firm na pytania użytkowników wynosi 31 godzin.
W przyszłym roku sprzedaż e-czytników wzrośnie aż o 79 procent w porównaniu do 2009 roku. W sumie ponad 11 milionów osób zainwestuje w e-papier - szacuje Gartner.