78 procent osób po 50. roku życia nie korzysta z internetu, mimo że ma dostęp do komputera. Wśród osób w wieku 16-49 lat z sieci korzysta 71 procent. Pod względem korzystania z sieci przez seniorów zajmujemy ostatnie pozycje wśród krajów Unii Europejskiej.
W porównaniu do lipca 2010 r., Facebook zanotował o prawie 800 tysięcy real users. Polski konkurent, Nasza Klasa, również zanotowała wzrost, jednak znacznie mniejszy - około 40 tysięcy RU.
W sierpniu 2010 Interia.pl zanotowała wzrost o 240 tysięcy realnych użytkowników. Wynik ten pozwolił portalowi awansować na 6. miejsce i wyprzedzić Gazetę.pl.
Facebook rośnie. Właśnie przekroczył 600 milionów unikalnych użytkowników. To o 60 milionów lepszy wynik, niż we wrześniu 2010.
Polacy znacznie częściej, niż użytkownicy mobilnego internetu w innych krajach europejskich, wyszukują informacje za pomocą telefonu komórkowego. Chętniej korzystamy również z aplikacji mobilnych.
Google Trends od czerwca wieszczy Naszej-Klasie spory spadek liczby użytkowników. Tymczasem serwis ma się dobrze, a na realną "walkę" z Facebookiem możemy szykować się dopiero w przyszłym roku.
Raport z badania IAB AdEx przeprowadzanego przez PwC wskazuje, że wartość rynku reklamy internetowej w Polsce w pierwszym półroczu 2010 roku wyniosła 777 milionów złotych, co w porównaniu do 658 mln zł odnotowanych w tym samym okresie ubiegłego roku, oznacza prawie 20-procentowy wzrost rynku.
Wydatki na reklamę w pierwszym półroczu 2010 roku były o 12,8 procent wyższe, niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. W sumie na reklamę w pierwszych sześciu miesiącach wydano 238 miliardów dolarów.
Zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy sieci uważają internet za podstawowe źródło informacji. Telewizja służy rozrywce, a dostarczane przez nią wiadomości... trzeba uzupełnić o te z internetu - wynika z badań Izmałkowa Consulting dla PanMedia Western.
Mimo udanego debiutu Internet Explorera 9, Microsoft wciąż traci na rynku przeglądarek. We wrześniu jego udziały w rynku wyniosły 49,8 procent. IE nigdy nie zanotował gorszego wyniku.
Na podium znalazły się Money.pl, Wyborcza.biz oraz GazetaPrawna.pl. W rankingu brano pod uwagę między innymi rzetelność i aktualność serwisów.
Społeczności to hasło, które z internetem związane jest od dłuższego czasu nieodzownie. I choć już dziś lwia część internautów - w Polsce i na świecie - korzysta z serwisów i portali społecznościowych, branża wciąż widzi w nich gigantyczny potencjał rozwoju. Możliwości marketingowe również.
Pojawiły się pierwsze wyniki badań oglądalności polskich serwisów - top 20 za sierpień 2010 roku, przygotowane przez comScore.
Czołówka najlepszych polskich serwisów kobiecych to zdecydowanie wysokieobcasy.pl, wizaz.pl oraz iWoman.pl. Wyróżniają się przede wszystkim dobrej jakości treścią i kreacją. Ranking zamykają dwa serwisy grupy o2.pl: kafeteria i snobka.
Facebook odzyskuje pozycję i wraca na wzrostowy trend. Więcej użytkowników odwiedziło również serwisy informacyjne i z kategorii Budownictwo. Tracą z kolei serwisy sportowe. Zobacz wyniki kategorii tematycznych za lipiec 2010.
Spadek użytkowników w czerwcu społecznościowy gigant nadrobił w lipcu - zyskał aż 600 tysięcy real users. Wzrost notuje również Nasza Klasa. Wakacje odczuły natomiast portale informacyjne, które tracą na liczbie użytkowników.
80 procent kampanii reklamowych w USA przeprowadzanych jest nie tylko w internecie, ale również mobilnie.
Ponad 540 milionów unikalnych użytkowników zanotował Facebook w sierpniu. Ten wynik zapewnia serwisowi pewne pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych stron według AdPlannera.
Internet powoli wygrywa z innymi mediami. W USA zgarnia z roku na rok coraz większą część reklamowych budżetów. Nie wyprzedził jedynie telewizji. W Polsce, póki co, internet jako medium jeszcze nie jest na szczycie. Ale sytuacja się zmienia.
Przeciętny amerykański internauta czyta wiadomości przez 70 minut dziennie, z czego tylko 13 minut spędza w internetowych serwisach newsowych. Głównym źródłem informacji pozostaje telewizja, a sami odbiorcy chcą czerpać wiedzę zarówno z nowych, jak i tradycyjnych mediów.