Dwóch na pięciu Amerykanów dzieli się w sieci opiniami na temat programów telewizyjnych. Prawie co piąty nie jest nawet w stanie wytrzymać do końca programu.
Pracodawcy przede wszystkim boją się utraty danych i poufnych informacji. Freelancerów zatrudnia tylko co szósta firma.
Statystyczny e-konsument najchętniej kupuje książki, nie patrzy na czas dostawy do domu i nie ogląda reklam w prasie.
O możliwości spisania się samemu przez internet wie co trzeci internauta. Co dziesiąty użytkownik sieci nie zamierza spisywać się za pomocą formularza ze strony GUS.
Awanse Money.pl i Polskapresse, a na miejsce lidera w kategorii Praca wskakuje Pracuj.pl - wynika z najnowszego badania Megapanel. W kategorii Sport na pierwsze miejsce awansuje grupa Onet.pl. Zobacz zestawienie najpopularniejszych witryn.
Styczniowy Megapanel nie przynosi dużych niespodzianek. Awansują serwisy z grup Gazeta.pl, GG Network oraz Money.pl. Facebook zyskuje 300 tysięcy nowych real users.
W lutym najczęściej reklamowała się branża telekomunikacyjna i wydawnicza. Z kolei najbardziej agresywne kampanie dotyczyły branży finansowej.
Użytkownicy Facebooka poświęcają wpisom marek prawie tyle samo uwagi, co wpisom znajomych. Reklamy są zauważane przez użytkowników, ale z reguły na bardzo krótko i nie powodują żadnej akcji.
Choć osoby starsze coraz częściej wolą spędzać czas przed komputerem niż telewizorem, nadal w ograniczony sposób korzystają z serwisów społecznościowych.
W czołówce zabrakło największych polskich fanpage'y. Najbardziej angażują natomiast Greenpeace, Mercedes i X-Trade Brokers Dom Maklerski. Z kolei najbardziej aktywny polski brand to Milka razem dla Tatr i Toshiba Polska.
O 17 procent wzrosła wartość rynku reklamowego w ubiegłym roku, w porównaniu do 2009. Aż 155-procentowy wzrost zanotowała reklama wideo.
Blisko 80 procent firm wykorzystuje social media, by śledzić działania konkurencji i budować swój wizerunek. Jednocześnie serwisy społecznościowe stwarzają przedsiębiorcom wiele zagrożeń, co powoduje również straty finansowe. Największym źródłem infekcji jest Facebook.
W 2010 roku najszybciej rósł Facebook. Z dziesięciu najpopularniejszych serwisów w Polsce zanotował w ciągu roku wzrost na poziomie blisko 5,5 miliona real users. Jednocześnie pogłoski o upadku Naszej Klasy są przesadzone. Serwis nadal zyskuje, w minionym roku około 860 tysięcy nowych userów.
Facebook wciąż rośnie: w grudniu zyskał ponad 400 tysięcy realnych użytkowników. Nie poddaje się NK, która zyskała 300 tysięcy. W kategorii Biznes Finanse Prawo awansuje Wirtualna Polska.
Wirtualna Polska spada z trzeciego na czwarte miejsce. Nasza Klasa tym samym wraca na podium z wynikiem 12,2 miliona real users, co daje wzrost o około 300 tysięcy użytkowników w porównaniu do listopada.
Jeszcze miesiąc temu najczęściej odwiedzanym serwisem w Polsce, według zestawienia Google, była Wirtualna Polska. W styczniu palmę pierwszeństwa przejął YouTube. Z Facebooka z kolei korzysta 7,4 miliona unikalnych użytkowników.
Ponad 40 procent mężczyzn odwiedza serwisy parentingowe, choć te adresowane są głównie do kobiet. W sumie na strony dla rodziców zagląda ponad 5 milionów internautów.
W 2010 roku szacowana wartość rynku reklamowego wyniosła 7 miliardów 338 milionów złotych. Oznacza to wzrost wydatków reklamodawców o 4,5 procent w stosunku do 2009 roku. Ponad miliard złotych z całego tortu trafiło do internetu.
Wideo w sieci znów zmniejsza dystans do telewizji. Wśród nastolatków jest już popularniejsze.
Musisz mieć więcej niż 18 lat i pełny portfel, jeśli chcesz umówić się przez sieć. Zobacz przygotowany przez Interaktywnie.com ranking dostępnych w Polsce serwisów randkowych.