W raporcie znalazły się między innymi rozdziały poświęcone reklamie w sieci, badaniom internetu oraz najlepszym kampaniom 2010 roku.
W przeglądarkowej wojnie największym przegranym w ciągu najbliższych 12 miesięcy może okazać się Firefox. Internet Explorer, mimo spadków, jeszcze długo będzie liderem.
Przodują lotniska w Warszawie i Krakowie, ale równie chętnie meldujemy się w restauracji Sketch, a także w warszawskich centrach handlowych - Złotych Tarasach i Galerii Mokotów.
Dodając do tego inne wtyczki umożliwiające blokowanie reklam, ponad milion polskich użytkowników sieci nie widzi kampanii display. Póki co, reklamodawcy tego nie odczuwają. Jednak liczba blokujących denerwujące bannery rośnie o około 70 tysięcy miesięcznie.
Groupon i długo, długo nic - tak w statystykach wyglądają serwisy grupowe w Polsce. Można jednak na tym polu jeszcze powalczyć o podium. Citeam.pl ze stajni Allegro, który ruszył w lutym, jeszcze w tym samym miesiącu trafił do pierwszej szóstki.
Wydatki na reklamę w internecie wzrosły aż o 20,9 procent. Dla porównania wydatki w telewizji urosły tylko o niecałe 2 procent.
Koncern spod znaku jabłka wart jest ponad 40 milionów dolarów więcej, niż Google. Na trzecim miejscu znalazło się IBM.
Najczęściej reklamowane były książki, filmy i multimedia. Prawie połowę wszystkich kreacji stanowiły billboardy.
Zdecydowana większość internautów nie ma problemu z zostawianiem swoich danych w sieci. Udostępnianie imienia i nazwiska to już standard. Zdecydowało się na to prawie dziewięciu z dziecięciu użytkowników.
Tylko co dziesiąty użytkownik telefonu obsługuje swoje konto przez komórkę. Najwięcej osób, które korzystają z bankowości mobilnej, ma konto w Pekao SA i BZ WBK.
Onet.pl traci pozycję lidera w kategorii Informacje i Publicystyka. Pałeczkę przejmuje Wirtualna Polska.
NK.pl traci około 300 tysięcy użytkowników, co korzystnie odbija się na Wirtualnej Polsce - portal awansuje do pierwszej trójki najpopularniejszych witryn.
Choć auta od niemieckiego i francuskiego producenta są najbardziej widoczne w internecie, ich wyniki i tak nie są imponujące. Największym problemem jest brak komunikatów pochodzących bezpośrednio od przedstawicieli marek oraz informacji o przeprowadzonych testach czy analizach.
Już co dwudziesty surfujący w sieci skończył 60 lat - wynika z najnowszych badań Net Track.
Dwie trzecie przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat korzysta z internetu częściej niż raz w tygodniu. Jednorazowo w sieci spędzają około 45 minut.
Prawie dwa miliony osób spisało się już przez internet. Jednak jak wynika z badań przeprowadzonych przez Symetrię, część osób odmawia wypełnienia formularza, ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń systemu.
Fakt dystrybuuje średnio 50 e-wydań miesięcznie. To ponad 150 razy mniej, niż Dziennik Gazeta Prawna.
Wartość reklamy online w USA wzrosła w 2010 roku o 15 procent w porównaniu do 2009. A prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne.
Zajmujemy niechlubne, 9. miejsce. W 2010 roku spadła natomiast liczba niechcianych wiadomości wysyłanych z USA.
60 procent internautów zauważa mylące reklamy w serwisach, a blisko 70 procent twierdzi, że niewłaściwy dobór ofert negatywnie wpływa na ich opinię o serwisie - wynika z badania przeprowadzonego przez sieć Business Ad Network.