Gdzie najlepiej sprawdzić temperaturę? Wzięliśmy pod lupę pięć najpopularniejszych serwisów pogodowych według Megapanelu. Który jest najlepszy?
W trzecim kwartale 2010 roku zarejestrowanych było ponad 1,9 miliona domen z końcówką .pl. Polska umocniła tym samym swoją piątą pozycję w Europie. Wciąż wyprzedzają nas Włosi. Liderem rejestracji domen w Polsce jest Home.pl - wynika z raportu NASK.
W ramach publikowania danych Top 1000 witryn według Google AdPlannera, koncern udostępnił również dane dotyczące oglądalności najpopularniejszych witryn w Polsce. Na pierwszym miejscu znalazł się Onet.pl. Co ciekawe, Nasza Klasa wylądowała dopiero na 16. pozycji.
55 procent Polaków korzysta z internetu - wynika z danych GUS. Z kolei 60 procent gospodarstw domowych ma dostęp do komputera. Daleko nam do takich krajów jak Szwecja czy Norwegia, ale wyprzedzamy pod tym względem między innymi Bułgarię i Grecję.
Aż 57 procent brand managerów największych marek w Polsce nie oblicza efektywności działań w mediach społecznościowych – wynika z raportu Social Media Brand Index 2010. Marketerzy uważają również, że trudności z obliczeniem efektywności są jedną z głównych przeszkód w zaistnieniu w społecznościach.
Facebook stopuje, a w kategorii e-commerce spadki: Grupa eBay ląduje aż o 6 miejsc niżej, niż w sierpniu. W Informacji i Publicystyce spada natomiast Interia (o jedno miejsce) windując do góry Media Regionalne. W Kulturze i rozrywce Onet wyprzedza o2.pl, awansując na drugie miejsce rankingu. W Społecznościach powoli do góry pnie się Wykop.pl awansując o trzy miejsca.
W rankingu według zasięgu Gazeta.pl awansuje na szóste miejsce. Tym samym spada Interia. Z kolei Facebook nie zanotował we wrześniu spektakularnego wzrostu - urósł o niecałe 75 tysięcy RU. Natomiast niewielki spadek notuje Nasza Klasa.
Najlepszym polskim serwisem o gotowaniu jest Uwielbiam.pl - oceniają eksperci. Warto zaglądać również na Ugotuj.to oraz Kuchnia.tv. Serwisy te zamykają pierwszą trójkę w kategorii smacznego internetu pod względem kreacji, usability i treści.
Dziennikarze portalu Money.pl i tygodnika Wprost wzięli pod lupę przeszło 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce. W czołówkach zabrakło kilku dużych graczy, między innymi Empiku. Zobacz ranking sklepów internetowych oraz raport Interaktywnie.com o e-commerce.
Co trzecia osoba, która słucha radia, odbiera je za pomocą telefonu komórkowego - wynika z badań Radio Track. W ciągu ostatniego roku przybyło około milion mobilnych słuchaczy.
63 procent badanych właścicieli e-sklepów deklaruje inwestycje w reklamę on-line przed świętami Bożego Narodzenia, a blisko jedna trzecia stawia na promocję w sieciach społecznościowych.
W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2010 rynek reklamowy w Polsce wzrósł o 4,8 procent, osiągając wartość 5,94 miliarda złotych - wynika z danych Starlink.
Wśród innych krajów europejskich, Polska zajmuje drugie miejsce pod względem wzrostu wydatków reklamowych. Wyprzedzamy między innymi Wielką Brytanię, Francję i Włochy.
W kolejnym roku wydatki na marketing online znacznie się zwiększą, średnio o 33 procent - wynika z badań przeprowadzonych dla agencji GoldenSubmarine.
Skończyły się konsultacje branżowe prowadzone przez PBI. Branża chce prezentacji wyników znacznie szybciej, prezentowania wyników tygodniowych oraz dziennych. Możemy spodziewać się też przetargu na nowego realizatora badań.
Podczas gdy w sierpniu to SportoweFakty.pl były najczęściej cytowane, we wrześniu sytuacja się zmienia i na pozycję lidera wraca Onet.pl z 53. cytowaniami.
Internauci dostają coraz mniej spamu - tylko co piąty użytkownik sieci dostaje więcej, niż 11 niechcianych wiadomości dziennie. Ponadto internauci chętnie subskrybują branżowe newslettery.
Mobilnych internautów przybywa lawinowo. Jeszcze w styczniu było ich nieco ponad dwa miliony. Dziś już znacznie ponad trzy. Co miesiąc sprzedawanych jest w Polsce o 30-40 procent więcej przenośnych komputerów.
Połowa badanych internautów uważa, że profile pozostałe po zmarłych osobach w serwisach społecznościowych nie powinny być usuwane. 42 procent internautów czyta w internecie wspomnienia po zmarłym, co piąty szuka informacji o "życiu po życiu".
Zaraz potem w rankingu widnieje Gadu Gadu i Google - wynika z badań BrandAsset Valuator. Co ciekawe, w czołówce zabrakło największych polskich serwisów społecznościowych i informacyjnych.