W drugim kwartale 2010 roku na komputerach użytkowników Kaspersky Lab wykrył ponad 33 miliony podatnych na ataki aplikacji i plików. Co czwarty komputer zawierał ponad siedem niezałatanych luk.
Zadania domowe w wersji offline odchodzą powoli do lamusa. Serwisy ze ściągami online i z forami do rozwiązywania zadań, wraz z rokiem szkolnym, święcą tryumfy.
Co trzeci internauta obawia się, że wszystkie strony www są niebezpieczne i zagrażają komputerowi. Nie wierzą także w skuteczność programów antywirusowych i zabezpieczeń w przeglądarkach.
W informacje znalezione w sieci wierzy niemal trzy czwarte Polaków. Jedynym europejskim narodem, który wyprzedza nas pod względem zaufania do internetu w tegorocznym badaniu European Trusted Brands, prowadzonym przez Reader's Digest okazali się Czesi. Z wynikiem na poziomie 72 procent osób, deklarujących zaufanie do internetowych treści dalece przekraczamy europejską średnią. Ta wynosi "zaledwie" 49 procent.
W porównaniu do lipca 2010 roku, w sierpniu na liczbie cytowań zyskały wszystkie portale. Prowadzi nadal Onet.pl. W zestawieniu pojawił się plotkarski Pudelek.pl.
Ośmiu na dziesięciu polskich internautów ogląda w sieci materiały wideo. Dla trzech czwartych użytkowników sieci nie jest to kontakt przypadkowy, bo - jak wynika z opublikowanych w lutym wyników badania Audio i wideo w sieci, jakie przeprowadziły wspólnie Gemius, RMF FM i TVP – świadomie zaglądają na serwisy wideo. Połowa robi to regularnie. Co trzeci polski internauta korzysta również z telewizji internetowej.
Konflikt pod Pałacem Prezydenckim przeniósł się do sieci. W najgorętszym okresie informacje publikowały nie tylko serwisy informacyjne, ale także sami użytkownicy na blogach i mikroblogach. W sumie na temat krzyża w sieci pojawiło się ponad 8 tysięcy informacji w ciągu niecałego miesiąca.
Czuć wakacje w wynikach Megapanelu - tracą portale informacyjne, niewielkie spadki notują społeczności, między innymi Facebook czy Grono.
W czerwcowych wynikach Megapanelu widać spadek liczby użytkowników kilku największych serwisów. Co ciekawe, w porównania do maja, stracił również Facebook, który dotychczas utrzymywał tendencję zwyżkową.
Odsetek niechcianej poczty w globalnym ruchu pocztowym spadł poniżej 85 procent. Udziały Polski systematycznie spadają, ale wciąż jesteśmy w ścisłej czołówce źródeł.
Po raz pierwszy amerykański rynek przyniesie mniej niż połowę pieniędzy, jaką reklamodawcy wydają w serwisach social media.
Osiągnięcie poziomu 5 miliardów będzie swego rodzaju kamieniem milowym. Stanie się to jeszcze w tym miesiącu - przewidują analitycy IMS Research.
Prawie dwie trzecie kupionych w internecie wycieczek zagranicznych to wyjazdy dwuosobowe. W przypadku krajowych wyjazdów dominują modele 2+1 i 2+2. A najbardziej pożądanym udogodnieniem jest plac zabaw.
Amerykanie chwalą się, że rynek gier w ubiegłym roku przyniósł ich gospodarce 5 miliardów dolarów. Ale pierwszy raz od lat się skurczył, co rykoszetem odbiło się też na Polsce.
Czasy przesiadywania w biurach maklerskich się skończyły. Inwestować można sprzed monitora, więc inwestujemy coraz chętniej.
Polacy są wideochłonni. Odsetek internautów oglądających filmy w sieci należy nad Wisłą do najwyższych w Europie. A będzie jeszcze większy.
Co piąty komputer, który od kwietnia do końca czerwca padł łupem internetowych szkodników, pochodzi z Mazowsza, co ósmy z Wielkopolski, a jeden na dziesięć z Łódzkiego.
Polki, jeśli decydują się na poszukiwanie kremów w sieci, są to przeważnie specyfiki kosztujące co najmniej 180 złotych.
Blisko 40 procent polskich internautów dostrzega w życiu codziennym skutki spowolnienia gospodarczego – wynika z raportu Gemiusa „Finanse i plany finansowe internautów”.
Treść - nieźle, ale pod względem kreacji i użyteczności jest już gorzej. Zobacz jak specjaliści oceniają czołówkę polskich serwisów motoryzacyjnych.