W Polsce nie ma praktycznie internauty, który nie styka się z internetowymi filmami. Czterech na pięciu wideo w sieci ogląda regularnie, a prawie połowa gotowa jest za takie oglądanie zapłacić. Rosnąca popularność przyciąga reklamodawców. Bo reklama jest tu wyjątkowo skuteczna.
Wyniki są znacznie słabsze niż rok temu, ale przedstawiciele branży przekonują, że uda się nadrobić straty.
Użytkownicy smartfonów częściej surfują w sieci, niż dzwonią, a liczba transakcji mobilnych w ciągu roku rośnie o kilkaset procent.
Przygotowaliśmy specjalny e-book, który możesz pobrać za darmo. Pomoże nawet laikowi w skutecznej promocji w sieci.
Ostatnie dwanaście miesięcy to kolejne rekordy na rynku domen. Mamy już przeszło 2,3 miliona aktywnych adresów z polską końcówką, a każdego dnia przybywa prawie 3 tysiące nowych. Depczemy po piętach Włochom i być może w tym roku uda się ich przegonić. W tym paśmie sukcesów jest jednak niepokojący element. Dynamika rynku jest najsłabsza od 11 lat.
Co trzeci Polak deklaruje, że wolny czas spędza grając. Połowa polskich graczy to miłośnicy produkcji przeglądarkowych, jeden na pięciu gra w portalach społecznościowych. W ubiegłym roku na ten rodzaj rozrywki wydaliśmy grube miliony.
Który z serwisów rejestratorów domen jest najprzyjaźniejszy dla użytkownika? Jak badać usability i jakie sztuczki stosują portale, by zdobyć jak najwięcej klików?
Rynek badawczy w Polsce boleśnie odczuł rok 2009, kiedy to skurczył się pierwszy raz od 2000 roku. Jednak - jak wynika z analiz i deklaracji przedstawicieli branży - przez kolejne lata firmy badawcze systematycznie odzyskiwały utracone pozycje.
Co czwarty polski internauta nie chroni swojego komputera. Nic zatem dziwnego, że na mapie cyberprzestępczości jesteśmy wyraźnie powyżej światowej średniej. Działania internetowych oszustów, złodziei i wandali kosztowały nas tylko w ubiegłym roku 13 miliardów złotych. Ten rok może być jeszcze gorszy.
Najlepszą agencją, podobnie jak w poprzedniej edycji raportu, okazała się K2 Internet, z zyskiem na poziomie 4,08 miliona złotych.
Kryzys w PR się kończy. Najważniejszym wydarzeniem dla branży w 2011 roku było przejęcie Ciszewski PR przez światowego potentata - Publicis, a jeśli chodzi o trendy - jeden zarysował się wyjątkowo wyraźnie. Nazywa się Facebook.
Tylko przez pierwsze sześć miesięcy tego roku rodzimi reklamodawcy wydali na SEM ponad 940 milionów złotych. Wzrost w skali roku sięga 44 procent.
Money.pl po raz szósty, w tym roku z Gazetą Wyborczą i wyborczą.biz, pod lupę wzięły ponad 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych.
Multimedia w sieci odpowiadają dziś już za nieco ponad 50 procent całego ruchu w internecie. Najpóźniej za cztery lata ten odsetek wzrośnie do ponad 90 procent, co będzie oznaczać nawet nie dominację, a absolutną hegemonię.
Pozycja e-mail marketingu jest stabilna i niezagrożona, choć media społecznościowe podobno miały odebrać mu popularność. Nic bardziej mylnego.
Po załamaniu rynku sprzed dwóch lat prawie nie ma już śladu. Agencje reklamowe i domy mediowe mogą spać spokojnie, bo pracy im w najbliższym czasie nie zabraknie - wartość rynku rośnie i rosnąć ma nadal.
Rynek IT w Polsce w tym roku osiągnąć ma rekordową wartość - sięgnie nawet 29 miliardów złotych, co oznaczać będzie dynamikę wzrostu na poziomie prawie 11 procent.
Fraza "kredyty" jest wpisywana do wyszukiwarki Google ponad milion razy miesięcznie. Fraza "ubezpieczenia" - dziewięćset tysięcy razy. Dla aktywnych internautów sieć jest najważniejszym źródłem informacji o usługach finansowych.
Już za trzy lata internautów mobilnych będzie więcej, niż stacjonarnych. Rynek reklamy już zarzuca na nich sieć. W ubiegłym roku jego globalna wartość wyniosła 1,5 miliarda dolarów, ale już za cztery lata przekroczyć ma 20 miliardów. Polscy m-internauci tymczasem przełamują kolejne bariery.