Podpowiadamy co zrobić, żeby zdobyć 18 tysięcy fanów w dwa tygodnie oraz jak budować markę na Facebooku, Twitterze i NK.
W ciągu pięciu lat w polskiej sieci przybyło ponad 10 tysięcy sklepów. Co trzeba zrobić, żeby się wyróżnić? Zobacz raport Interaktywnie.com.
Biorąc pod uwagę szybki rozwój wykorzystania internetu w biznesie, łatwo wysnuć wniosek, że coraz większy udział w punktach oprogramowania i usług mają te, realizowane w sieci. Ponadto w raporcie o tym, gdzie wart około 30 miliardów złotych rynek IT spodziewa się największych wzrostów.
Polska branża reklamy w sieci należy do najszybciej rozwijających się.
Połowa Polaków obsługuje konto przez internet. Ale uwaga, klient internetowy to klient wyjątkowo wybredny. Coraz więcej konsumentów korzysta również z usług bankowych za pomocą urządzeń mobilnych.
Od stycznia do czerwca 2012 roku w TOP20 badania Megapanel PBI/Gemius pojawiły się 22 grupy i witryny. Podium w poszczególnych miesiącach dzieliło między sobą czterech największych graczy: Grupa Google, Facebook, YouTube oraz Grupa Onet.
Reklamodawcy wydali w ubiegłym roku na e-mail marketing 136 milionów złotych.
Facebook i NK co prawda nie mają sobie równych, a Google+ jak dotąd nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, jednak pojawiło się kilku nowych graczy, którzy mogą wkrótce poważnie namieszać. Czeka nas również mobilna rewolucja, która wymusi wiele nowych rozwiązań.
Masz firmę, prowadzisz sprzedaż detaliczną? A może dopiero szukasz pomysłu na swój własny biznes? Pomyśl, czy nie wejść w e-commerce. I dowiedz się, jak to zrobić z głową.
W Polsce nie ma praktycznie internauty, który nie styka się z internetowymi filmami. Czterech na pięciu wideo w sieci ogląda regularnie, a prawie połowa gotowa jest za takie oglądanie zapłacić. Rosnąca popularność przyciąga reklamodawców. Bo reklama jest tu wyjątkowo skuteczna.
Wyniki są znacznie słabsze niż rok temu, ale przedstawiciele branży przekonują, że uda się nadrobić straty.
Użytkownicy smartfonów częściej surfują w sieci, niż dzwonią, a liczba transakcji mobilnych w ciągu roku rośnie o kilkaset procent.
Przygotowaliśmy specjalny e-book, który możesz pobrać za darmo. Pomoże nawet laikowi w skutecznej promocji w sieci.
Ostatnie dwanaście miesięcy to kolejne rekordy na rynku domen. Mamy już przeszło 2,3 miliona aktywnych adresów z polską końcówką, a każdego dnia przybywa prawie 3 tysiące nowych. Depczemy po piętach Włochom i być może w tym roku uda się ich przegonić. W tym paśmie sukcesów jest jednak niepokojący element. Dynamika rynku jest najsłabsza od 11 lat.
Co trzeci Polak deklaruje, że wolny czas spędza grając. Połowa polskich graczy to miłośnicy produkcji przeglądarkowych, jeden na pięciu gra w portalach społecznościowych. W ubiegłym roku na ten rodzaj rozrywki wydaliśmy grube miliony.
Który z serwisów rejestratorów domen jest najprzyjaźniejszy dla użytkownika? Jak badać usability i jakie sztuczki stosują portale, by zdobyć jak najwięcej klików?
Rynek badawczy w Polsce boleśnie odczuł rok 2009, kiedy to skurczył się pierwszy raz od 2000 roku. Jednak - jak wynika z analiz i deklaracji przedstawicieli branży - przez kolejne lata firmy badawcze systematycznie odzyskiwały utracone pozycje.
Co czwarty polski internauta nie chroni swojego komputera. Nic zatem dziwnego, że na mapie cyberprzestępczości jesteśmy wyraźnie powyżej światowej średniej. Działania internetowych oszustów, złodziei i wandali kosztowały nas tylko w ubiegłym roku 13 miliardów złotych. Ten rok może być jeszcze gorszy.
Najlepszą agencją, podobnie jak w poprzedniej edycji raportu, okazała się K2 Internet, z zyskiem na poziomie 4,08 miliona złotych.